O týchto zvieratách ste už určite počuli, niektoré z nich ste už dokonca možno videli aj na vlastné oči. Pravdepodobne by vám však nenapadlo, čoho sú schopné. O to viac vás prekvapí, že patria k tým najnebezpečnejším jedincom z celej zvieracej ríše.

Africká včela medonosná

Nie každý výskum vždy vyjde a úspešný koniec nemal ani experiment jedného brazílskeho bankára v roku 1957. Ten sa pokúšal skrížiť európske a africké včely tak, aby dokázali produkovať viac medu. Šľachtenie však nevyšlo podľa jeho predstáv a nový, geneticky „upravený“ druh je pre človeka mimoriadne nebezpečný. Človek totiž v sebe nemá protilátky, ktoré by dokázali proti bodnutiu od africký včiel bojovať. Tento druh je navyše veľmi vytrvalý a dokázalo sa, že svoju obeť dokážu tieto včely naháňať až niekoľko kilometrov.

Nosorožec

Pri pohľade na odpočívajúce nosorožce v zoologickej záhrade by vám možno ani neprišlo na um, aké môžu byť v ich prirodzenom prostredí pre človeka nebezpečné. Nosorožec si totiž chráni svoje územie a v prípade, že mu doňho vnikne neželaný návštevník v podobne človeka, je schopný usmrtiť ho. Vo svete takéto prípady vôbec nie sú ojedinelými. Ak premýšľate nad tým, ako môže nosorožec svoju obeť dobehnúť, možno vás prekvapí fakt, že toto zviera dokáže bežať neuveriteľnou rýchlosťou, a to až 60 kilometrov za hodinu.

Žralok biely

Tieto legendárne dravce majú žiaľ jednu veľmi zlú vlastnosť, ktorou je neschopnosť rozlíšiť, či je pre ne niečo jedlé alebo nie bez toho, aby do toho zahryzli. Biele žraloky preto neustále „ochutnávajú“ bóje, lode, surferské dosky, no mnohokrát žiaľ aj ľudí. Zaujímavosťou však je, že žraloky nemajú radi tvrdú potravu a preto je pre nich človek príliš „kostnatý“. Po uhryznutí teda svoju obeť väčšinou nechávajú vykrvácať a zahynúť vo vode.

Mamba čierna

Hady vo všeobecnosti nepatria k príliš obľúbeným zvieratám a mamba čierna nebude žiadnou výnimkou. Jej uštipnutie je pre človeka smrteľné a keďže jed účinkuje veľmi rýchlo, šanca na záchranu je takmer nulová. Práve preto nazývajú mambu čiernu aj prezývkou „prevtelená smrť“. Pre jej nemilé vlastnosti sa v Afrike stala zdrojom mnohých mýtov a legiend. Špecifická je aj tým, že na svoju obeť zaútočí aj úplne bezdôvodne, bez akéhokoľvek predošlého podnetu.

Brazílsky pavúk

Tento druh je podľa Guinnessovej knihy rekordov tým najväčším jedovatým pavúkom na svete. Vo svojom anglickom pôvodnom názve obsahuje slovo „wandering“, teda putujúci. Ak sa pýtate prečo, je to pre jeho schopnosť neustále sa premiestňovať a schovať sa v priestoroch domov či áut. Práve pre túto svoju schopnosť už spôsobil usmrtenie viacerých ľudí.

Krokodíl

Krokodíl spokojne odpočíva na samom vrchole potravinového reťazca. Jeho potravou sú dokonca aj obávané žraloky, nie je teda potrebné pripomínať, že človek by sa mu mal zďaleka vyhýbať. Zaujímavosťou je pri žralokovi aj to, že svoju korisť najprv váhou svojho tela vo vode utopí. Robí to preto, aby sa obeť pri tom, ako ju bude jesť už viac nebránila.