Voľba a prípadná kúpa správnej mobilnej aplikácie môže byť rovnako mätúca ako rozhodovanie sa o tom, kde sa ubytovať alebo ako sa tam dostať. Preto sme pre vás preskúmali ponuku najnovších mobilných aplikácií, aby sme odpovedali na otázku, ktoré nástroje vám poslúžia počas plánovania cesty od samotného spôsobu prepravy, cez ubytovanie až po ušetrenie vášho času a úspor. Uvedené aplikácie sú k dispozícii buď zadarmo alebo za mierny poplatok pre Android alebo iOS 

Dealray

DealRay založil vášnivý tím dobrodruhov, ktorí analytickým okom profesionálneho cestovateľa zaostrujú na akčné ponuky výhodných a lacných leteniek. Táto platforma zhromažďuje low-costové letenky a posiela automatické upozornenie v momente masívneho poklesu cien, chybových taríf alebo v prípade bleskového predaja. Za necelých desať eur je táto aplikácia prístupná pre všetky iOS.

AsYouStay

Typický hotel má pre odbavenie svojich návštevníkov stanovený fixný čas, ktorý v prípade príchodu začína popoludní a v prípade odchodu naopak predpoludním. Nová aplikácia je určená každému hosťovi, ktorý od hotelov vyžaduje najmä časovú flexibilitu. Cestovateľ ocení túto možnosť hlavne v prípadoch uviaznutia s dlhými medzipristátiami alebo ak narýchlo potrebuje zohnať nocľah.

Sidekix

Pre ľudí, ktorí obľubujú dlhé pešie prechádzky je tento mestský plánovač veľmi nápomocný. Sidekix nájde najlepší spôsob trasy, no nemusí to vždy nutne znamenať tú najkratšiu cestu. Kritériami vyhľadávania sú totiž vaše záujmy a preferencie. V súčasnosti je k dispozícii na použitie vo viac ako stovke veľkomiest. Sidekix môže byť zároveň užitočný aj ako plánovač výletov a mapa mesta, ktorá vám pomôže skúmať okolie zaujímavejším spôsobom.

Rideways

Rideways ponúka možnosť rezervovať spoľahlivé letiskové transfery, taxíky, vlaky či autobusy vo viac ako 500 mestách po celom svete. Stačí zadať detaily o vašej ceste a druhu dopravy, ktorý preferujete a aplikácia vám ponúkne hneď niekoľko možností, pričom vám garantujú vyzdvihnutie priamo na letisku, kvalitný servis, rozumné ceny, spoľahlivý a odborný personál s možnosťou storna bez poplatku.

GeoSure

Poslaním GeoSure je poskytunúť vám bezpečnosť na cestách. Táto aplikácia odráža zdravotné riziká, politické vzbury, ohrozenie životného prostredia, zaznamenané krádeže a útoky, ku ktorým došlo v oblasti vášho pobytu. Prostredníctvom pokročilých štatistických analýz disponuje údajmi z informačných zdrojov Organizácie Spojených národov, ministerstva zahraničných vecí, Interpolu, miestnych samospráv a aktualizovanou databázou celosvetovej trestnej činnosti a čo viac, pod dohľadom má i možné kybernetické útoky.

Zdroj: http://www.travelandleisure.com