Čo robiť na dovolenke okrem oddychu a ochutnávky miestnych špecialít? Spoznávajte krajinu a zažite netradičné dobrodružstvá. Jedným z top zážitkov sa pre vás stane jazda na štvorkolke. Prechádzať púšťou vo vysokej rýchlosti, vnímať tichú krásu dún a užívať si zaprášené cesty sú zážitky, ktoré vás nadchnú. Ako prebieha jazda na štvorkolkách cez púšť?

O všetko sa postará agentúra

Agentúry majú výlety do púšte skvele zorganizované. Zväčša po raňajkách vás vyzdvihne sprievodca a zavezie vás s ostatnými turistami na miesto, z ktorého sa do púšte vyrazí. Prvý zážitok je vidieť štvorkolky postavené jednu vedľa druhej. Ide o kvalitné stroje ako sú štvorkolky can am a iné prémiové značky. Bezpečnosť turistov je na prvom mieste, čo znamená, že absolvujete kompletnú inštruktáž. Dozviete sa, ako sa štvorkolka ovláda a všetky bezpečnostné pravidlá.

V cene býva zahrnutá aj ochranná prilba, ale nie okuliare a šatka. Na výlet so štvorkolkami sa nikdy nevydávajte bez uvedených dvoch ochranných pomôcok. V púšti je slnko veľmi silné a prach v očiach by vám znemožnil jazdu.

Adrenalínová jazda s prestávkami

Nemusíte sa obávať, že na štvorkolke prejdete celú trasu bez prestávky. Trasy pre štvorkolky bývajú rôzne dlhé, ale zväčša ide o vzdialenosť medzi 30 až 50 km. Jazdiť na štvorkolke po prvý raz je fyzicky náročné. V zákrutách musíte vyvážiť stroj a v niektorých úsekoch počas jazdy stáť či nadskakovať spolu so štvorkolkou. Takáto jazda unaví, takže počas výletu vám príde vhod niekoľko menších zastávok v beduínskych stanoch, kde sa môžete občerstviť.

Doplnkový program

Výlety do púšte sú rozdelené na dve časti. V polovici trasy vás čaká prehliadka beduínskej dediny s mnohými atrakciami. Ak idete na výlet cez deň, máte možnosť si zajazdiť na ťavách. Ak sa rozhodnete pre večerný výlet, súčasťou programu bývajú exotické tance a ohnivé show.

Samozrejme, že najväčším zážitkom je jazda samotná. Veď práve kvôli štvorkolkám ste sa pre výlet rozhodli. Garantujeme vám, že prejazd cez púšť je plný adrenalínu a zvláštnych pocitov, kedy okolo seba vidíte nikdy nekončiaci piesok a mohutné duny.

Jazda na štvorkolke je tak trochu návyková. Ide o veľmi špecifické vozidlo, jazda na ňom sa nedá porovnať so žiadnym iným strojom. Hlavne páni po výlete často zatúžia po vlastnej štvorkolke. Túžba prepadla aj vás? Vytvorte si vlastnú štvorkolku pomocou konfigurácie, ktorú nájdete na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.