Nie, v tomto článku nenájdete Disneyland, Europark, či Legoland. Ani žiadne zábavné parky, kam by ste mohli ísť po práci odpočinúť si alebo sa zabaviť. Toto je prehliadka SKUTOČNE podivných tematických parkov.

  1. Parque EcoAlbert, El Aberto, Mexiko. Simulácia prekročenia hranice medzi Mexikom a USA. Za približne 20 zelených papierov sa môžete pripojiť ku skupinke vedenej pašerákom a stráviť vyše 4 hodiny v tme a v zákopoch, preliezajúc ploty a vyhýbajúc sa bojovým psom a pohraničným hliadkam. Zistíte, čo je to strach z nelegálneho prekročenia hranice, zažijete prenasledovanie, úzkosť a adrenalín. Super program na nedeľu večer.
  2. ErotikaLand, Brazília. Kupujte si letenky do Brazílie, pretože tento park sa bude otvárať v roku 2018 a už teraz sa vo veľkom predávajú lístky a už teraz sa miestni obyvatelia proti nemu búria, keďže sa dopočuli, že tam nájdete autodróm s autíčkami v tváre genitálií, park s erotickými motívmi, či “vlak pokušenia”- nech už to značí čokoľvek. Ako sa vyjadril dizajnér parku Mauro Morata: “Určite to nebude miesto pre mníšky, ale ani žiadna Sodoma a Gomora”.
  3. Holy Land Experience, Florida. Kresťanský park, kde môžete stretnúť mučeníkov ako sprievodcov, preskúmať repliku Záhradnej hrobky, kde bol Ježiš pochovaný, môžete hodovať na poslednej večeri, alebo si spraviť vychádzku na Golgotu. Cez Vianočné sviatky majú zatvorené.
  4. Išgyvenimo Drama, Litva. Areál sa nachádza v bývalom sovietskom bunkri a jeho okolí a prenesie vás do komunistickej Litvy. Všetci herci, ktorí návštevníkov v parku sprevádzajú, boli kedysi v službách sovietskej armády. Celý čas budete musieť nosiť plynovú masku, jesť z ešusu, zažijete výsluch, vojenskú prehliadku a budú vás nútiť spievať sovietsku hymnu. Ak to všetko zvládnete, dostanete na koniec za odmenu panáka vodky.
  5. Digger Land, Anglicko. Máte radi ťažké stroje? Ak áno, tento park vám ponúka možnosť hrabať sa bagrom v kope hliny, jazdiť na buldozéri, či vyskúšať si, čo všetko zvládne ťažká technika. Zdá sa, že Briti takúto zábavu milujú, keďže takýchto parkov majú až 4.
  6. Dwarf Empire, Kunming, Čína. V krátkosti: Park je plný liliputánov vo “veselých” kostýmčekoch, ktorí vám zaspievajú, zatancujú balet a predvedú rôzne akrobatické kúsky. Vy sa môžete pridať a radovať sa s nimi. Sranda, na ktorú určite nezabudnete.
  7. Ferrari World, Abu Dhabí, Spojené arabské emiráty. Ak ste závislí na adrenalíne a milujete rýchlosť, tak ste tu správne. Ferrari World je obrovská svätyňa sexi talianskeho športového vozidla. K dispozícii je viac ako 20 dráh, na ktorých môžete jazdiť, prehliadky a predstavenia, interaktívne múzeá a kiná, jednoducho, všetko o Ferrari. Najlepšia je však atrakcia Formula Rossa. Jedna sa o najrýchlejšiu horskú dráhu na svete, kde zažijete zrýchlenie 240km/h za menej ako 5 sekúnd. Celý park stál šejkov viac ako 40 miliárd dolárov.
  8. Haw Par Villa, Singapúr. Tématický park čínskeho folklóru a mytológie. Nájdete tu cez tisíc sôch a výjavy z čínskych legiend. Ale najviac cool je prehliadka 10 pekelných súdov. Tu vám ukážu ako vyzerá budhistické peklo a verte, že to vôbec nebude úsmevná prechádzka.
  9. Crocosaurus Cove, Darwin, Austrália. Tu vám predstavia viac ako 200 fakt veľkých krokodílov a iné prehistorické plazy. Super zážitok, poviete si, ale potom zistíte, že máte možnosť dať sa zavrieť do presklenej kocky a nechať sa ponoriť na 15 minút do bazéna s 5 metrovými krokodílmi. Budete pri nich tak blízko, že im budete môcť spočítať zuby.
  10. Harmonyland, Japonsko. Park venovaný roztomilej postavičke Hello Kitty. Nájdete tu nespočet mäkučkých a zlatučkých predmetíkov, farebné dúhy, úprimnú lásku, hrad Kitty, kopec šťastných detí, a vôbec, vyzerá to tu, akoby si architekti dali LSD a zamilovali sa do ružovej.