Je cestovanie vašou najväčšou záľubou, ktorá vás napĺňa a robí vám radosť? Chceli by ste byť jednoducho „cestovateľom“? Tento životný štýl je snom mnohých ľudí a ak k nim patríte aj vy, týmito tipmi ho docielite rýchlo a bez akejkoľvek väčšej námahy.

Nesmie vám chýbať odvaha

V prvom rade v sebe musíte naozaj nájsť odvahu. Nie je totiž jednoduché pravidelne opúšťať svoj domov, rodinu, či blízkych. Taktiež nebude jednoduché skĺbiť vašu prácu s vaším novým životným štýlom. Z toho dôvodu by pre vás najideálnejším spôsobom bolo vykonávanie takej pracovnej činnosti, ktorú bez problém zvládnete z domu. Ako správny cestovateľ totiž budete mať svoj nový domov kdekoľvek na svete. Dôležité je vedieť, že je minimum životných rozhodnutí, ktoré nemôžete zvrátiť späť. Toto presvedčenie vám môže dodať odvahu aj pri tých najzávažnejších životných rozhodnutiach.

Na dlhodobé cesty si vyberajte krajiny, kde sú náklady na bývanie nízke

Pravdepodobne nebudete hneď chcieť predať svoju nehnuteľnosť, či všetok svoj ostatný majetok preto, aby ste mohli vidieť svet. Ak sa preto chystáte na dlhšiu, napríklad 2 – 3 mesačnú dovolenku, vyberte si krajinu, kde náklady na život nie sú až také vysoké. Na potravinách a bývaní môžete výrazne ušetriť napríklad v ázijských, či v afrických krajinách. Bez väčších problémov si tak môžete udržať bývanie, ktoré už vlastníte, no zároveň dočasne bývať niekde inde. Skvelým riešením, ktoré využíva čoraz viac ľudí je dať svoju aktuálne nebývanú nehnuteľnosť do prenájmu. Ak budete popri cestovaní pracovať, v konečnom dôsledku môžete ešte aj zarobiť.

Ak sa raz rozhodnete, nezabúdajte na to, čo bolo vaším dôvodom

Životný štýl cestovateľa nie je vždy jednoduchý. Niekedy vás môže trápiť nedostatok financií, niekedy navštívené miesto nemusí splniť vaše očakávania, inokedy sa vám môže cnieť za vašou rodinou a za priateľmi. Vždy si však spomeňte nato, prečo ste rozhodnutie cestovať po svete učinili. Ak ste sa preto vzdali viacerých vecí, tento dôvod bol určite dostatočne veľkým a silným nato, aby zahnal vaše negatívne, či smutné myšlienky.

Spravte z cestovania svoju prioritu

Mnohí ľudia sa zo svojich ciest po svete vracajú sklamaní. Niečo pravdepodobne nespravili dobre, no čo to bolo? Ak sa rozhodnete pre životný štýl cestovateľa, veľmi dôležité je to, aby ste z cestovania spravili svoju prioritu. Čo to znamená? Že práve zbieranie nových zážitkov, spoznávanie nových kultúr a navštevovanie nových miest by malo byť tým, čomu budete venovať najviac času. Mnoho ľudí sa totiž natoľko ponorí do práce, ktorú si kvôli zárobkom vezmú so sebou, že si na cestách nedokážu vychutnať prítomný okamih. Ďalší si na cestách zakladajú tiež rôzne cestovateľské blogy či vlogy. Nie je na tom samozrejme nič zlé, no ak sa pre rovnaký krok rozhodnete aj vy, nedovoľte, aby vám „virtuálny svet“ zabránil v nasávaní atmosféry toho skutočného.