Keď sme boli malí, obdivovali sme princezné z rozprávky a teraz obdivujeme celebrity s bezchybnými, dlhými, hustými a zdravými vlasmi. Túžite aj vy po zdravých vlasoch, no neviete ako na to? Nechajte si od nás poradiť.

  1. Pozor na vlhké vlasy

Vlhké a mokré vlasy sú veľmi citlivé preto ich po umytí nešúchajte uterákom, vodu z nich len jemne povytláčajte. Mokré vlasy si nečešte kefou len ich rozpleťte obyčajným hrebeňom. Snažte sa ich umývať čo najmenej.

  1. Chráňte svoje vlasy

VŽDY chráňte svoje vlasy pred slnkom, dažďom a vetrom. Nadmerný pobyt na slnku alebo v znečistenom prostredí nám môže spôsobiť vyschnuté vlasy, pokožku a zvýšenú náchylnosť na infekcie pokožky hlavy. Vždy si svoje vlasy resp. hlavu chráňte klobúkom, čiapkou alebo  dáždnikom.

  1. Nepreháňajte to so sušením

Vlasy si sušte len vtedy ak je to naozaj nevyhnuté, inak si ich nechajte vyschnúť. Fén používajte iba ak sa ponáhľate. Pred použitím žehličky alebo kulmy si naneste na vlasy ochrannú vrstvu pretože by sa mohlo stať, že si vlasy popálite, aj keď si to nevšimnete.

  1. Pred spánkom si ich dajte do gumičky

Pred spánkom si svoje vlasy zopnite do gumičky, aby ste zabránili kučerám a neposlušným vláskom, nie však príliš silno! Inak vystavujete vlasy krutému kefovaniu ráno a cez deň. Snažte sa spať na vankúši zo saténového vlákna, zabraňuje poškodeniu vlasov v dôsledku trenia, oproti bavlneným, ktoré sú naopak príliš drsné.

  1. Nepoužívajte príliš veľa produktov

Šampón, kondicionér a sprej proti teplu by mal dostatočne stačiť. Nepoužívajte príliš veľa produktov mohli by ste spôsobiť viac škody ako dobrého. Skúsiť môžete aj rôzne oleje, ale to stačí raz za čas.

Dúfame, že vám naše rady a tipy pomohli. Ak vám to nestačí, skúste napríklad rôzne domáce prípravky, ktoré napomáhajú vaším vlasom. Dnes už nájdete množstvo osvedčených návodov na domáce recepty pre zdravé vlasy. Tieto môžu byť často oveľa lepším riešením, ako siahať po prípravkoch z obchodu.