Každá chceme mať perfektné, dlhé a bezproblémové, prírodné nechty. Ale to, ako sa správne starať o naše nechty vie už len málokto. V článku sa dočítate ako na správnu starostlivosť o nechty, aby vyzerali a boli zdravé a krásne.

Nechtová koža

Odstraňujte ju pomocou špeciálnej tyčinky, ktorú zakúpite v každej drogérií. Jej koniec je natretý olejčekom, ktorý nechty zmäkčí a tak pokožku jednoduchšie zatlačíte. Tvar nám pripomína obyčajnú fixku.

Tvarovanie

Po odstránení nechtovej kože prejdite na ich vytvarovanie. To, aký tvar si zvolíte je čisto na vás, môžete si vybrať hranatý alebo klasický oválny tvar. Namiesto nožničiek a kovového pilníka však použitie papierové alebo ešte lepšie sklenené pilníky, ktoré sú najkvalitnejšie a nepoškodzujú nechty až tak. Pri papierovom však používajte viacero druhov – na začiatok najdrsnejší a na konci najjemnejší.

Lámanie

Okrem vitamínov, ktoré spevňujú nechty vám pomôže aj voda s pár kvapkami citrónovej šťavy. Namočte si nechty do takto pripravenej vody asi na 10 minút. Pravidelná kúra vám potom zabezpečí pevnejšie nechty.

Lesk

Špeciálnou leštičkou si prejdite po nechtoch ešte pred lakovaním. Pre väčší lesk môžete použiť aj obyčajný detský olej.

Lakovanie

Pri lakovaní tiež môžete použiť rôzne druhy lakov od gélových po obyčajné. Nezabúdajte však na podkladový lak. Nechty si nelakujte priamo po sprche, pretože sú mäkšie a lak vydrží menej a ani tesne pred spaním, vtedy si lak chcene či nechcene zotriete a môžete lakovať odznova.

Optické zúženie

Ak máš širšie nechtové lôžko a túžiš po optickom zoštíhlení, pri lakovaní vynechaj úzky pás po oboch stranách nechtu. Optické zoštíhlenie na počkanie.

Nezabúdajte na to, že správna životospráva vplýva aj na nechty. Pre krásne nechty je potrebné piť veľa vody a jesť zdravo. Zdravá a vyvážená strava a dostatok pohybu sú kľúčom pre zdravé a krásne telo, na to nezabúdajte.