Chcete dosiahnuť hebkú a pružnú pokožku bez akejkoľvek chybičky? My teda rozhodne áno a poznáme hneď niekoľko osvedčených tipov a rád, ako na zdravú, krásnu a hebkú pokožku. Držte sa týmito radami a problémy s nezdravou pokožkou zmiznú.

Vitamín C

Vitamín C je pre zdravú a žiarivú kožu . Preto je každý predmet , ktorý je s obsahom vitamínu C ako citróny , pomaranče a mnoho ďalších vo vašej každodennej strave . Môžete tiež použiť zmes ružovou vodou a citrónovou šťavou , aby si udržala vaša pokožka svieži vzhľad.

Pleťová voda

Pleťová voda pomáha urýchľovať fázu obnovy „ochranného plášťa“ pleti, ktorého tvorba po čistení pleti trvá asi 20-30 minút. Popri tom ešte odbúrava čiastočky vodného kameňa z vody, ktorou si tvár umývame a ostatné čiastočky, upchávajúce póry. Je výbornou ochranou pleti pred nečistotami.

Masky

Účinok pleťových masiek je okamžite viditeľný. Hlavne tie s vysokým obsahom vlhkosti, pôsobia na bunky ako životobudiči a pleť okamžite vyzerá hladšia a čerstvejšia. Dokonca sa napnú aj jemné vrásky.

Na unavené pokožku výborne vplývajú zvlhčovacie masky z výťažkov bylín ako napr. z mentolu a gáfru. Osviežujú príjemným chladom, nechajú zmiznúť opuchy a červené miesta. Zvlhčovacie masky s extraktmi kamilky, chmeľu a medovky ukľudňujú citlivú a podráždenú pokožku.

Med

Funkcia medu nie je obmedzená na zdravie . Tiež je veľmi užitočné pri liečbe akné . Jeho antimikrobiálne vlastnosti ničia baktérie , a tým znižujú pravdepodobnosť akné . Navyše , lepkavá povaha pomáha pri odstraňovaní nečistôt z povrchu bez škodlivých účinkov . Pre maximálne výhody , uistite sa , že si vyberiete prírodnú variantu spracovaného medu , pretože jeho vlastnosti sú zachované vo svojej prirodzenej podobe . Naneste rovnomernú vrstvu medu po celej tvári a krku a nechajte ju asi pätnásť až dvadsať minút . Umyte si tvár s normálnou vodou a uvidíte svetlo , ako nikdy predtým .

Proti žilkám

Ten kto má citlivú pleť na tvorbu červených drobných žiliek by sa mal vyhýbať prudkým zmenám tepla. Nebezpečné sú sauny, solárium a klimatizované miestnosti či autá. Obmedzovať by ste mali taktiež nikotín, alkohol a korenisté jedlá.

Nie je to len o tom aké prípravky si na tvár dávame. Možno sa tejto rade na záver budete čudovať, no dbajte na to, aby ste vypili čo najviac vody, je to taktiež dôležité pre zdravú a hydratovanú pokožku. Nikdy si nevyberajte lacnú kozmetiku len preto, že je lacnejšia a radšej si dobre vyberte, čo si na svoju pokožku budete aplikovať.