1. The Villages, Florida. Mesto rozprestierajúce sa na ploche o trochu väčšej ako Manhattan má cez 100 tisíc obyvateľov a väčšina jazdí na golfových vozíkoch. Dokonca je zapísané v Guinnessovej knihe rekordov, keďže sa tu podarilo urobiť sprievod pozostávajúci z 3321 golfových autíčok. Zabudli sme povedať, mesto bolo postavené pre dôchodcov a deti sú tu zakázané. Prekvitá tu čierny trh s viagrou, a keďže tu je 10 dôchodcov na jednu dôchodkyňu, veselo sa tu darí pohlavným chorobám, viac ako v iných mestách. Obyvatelia bežne jazdia (v golfových vozíkoch) pod vplyvom alkoholu, užívajú drogy a denne sa bijú v bare.
  2. Whittier, Aljaška. Všetci obyvatelia tohoto mesta, žijú pod jednou strechou. Áno, všetkých približne 240 ľudí býva v 14 poschodovej budove Begich Towers, ktorá bola postavená v roku 1956 a slúžila ako kasárne. Dnes je tam policajná stanica, pošta, obchod, kostol, detské ihrisko a zdravotné stredisko. Žiť tu nie je žiadna zábava, cez leto tu majú 22 hodín slnko a v zime môže napadnúť aj 6 metrov snehu. Ale zasa nemajú starosti s jeho odhŕňaním v predzáhradkách.
  3. Monowi, Nebraska. Toto mestečko bolo založené českými prisťahovalcami a dnes má jednu obyvateľku, pani Elsie Eller, ktorá tu prevádzkuje krčmu a knižnicu, v ktorej je 5000 kníh, ktoré zdedila po svojom mužovi. Pani Eller je samozrejme členkou mestskej rady, starostkou, krčmárkou a pokladníčkou. Štátu platí pravidelne dane za 4 pouličné lampy.
  4. Ordos, Čína. Najväčšie mesto duchov v Číne bolo postavené pre viac ako milión ľudí, ale len 2% budov je obsadených. Zvyšok je ponechaný postupnému rozpadu. 355 km² prázdnych bulvárov, námestí, uličiek a budov. Čínska vláda sa sem už niekoľko rokov snaží nalákať ľudí pomocou rôznych benefitov a nízkym nájmom, ale zatiaľ márne.
  5. Longyearbyen, Nórsko. Najsevernejšie mesto na svete, kde je najsevernejší bankomat, múzeum, pošta, letisko a univerzita na planéte. V Longyearbyenu je zakázané umierať. Každý, kto je chorý alebo umierajúci, je okamžite prevezený lietadlom alebo loďou do inej časti Nórska. A ak tam niekto náhodou náhle zomrie, tiež ho tu nepochovajú, pretože telá sa na mestskom cintoríne nerozkladajú vďaka extrémne chladnému počasiu. Vedci nedávno odstránili tkanivo z človeka, ktorý zomrel pred niekoľkými rokmi a zistili, že obsahuje stopy po smrtiacom víruse, ktorý spôsobil epidémiu v roku 1917. Obyvatelia majú povolené nosiť zbrane, keďže po okolí sa poflakuje viac ako 3000 ľadových medveďov.
  6. Marloth Park, Južná Afrika. Nachádza sa v blízkosti Krugerovho národného parku, ktorú je plný divokej zveri vrátane levov, hrochov a krokodílov. Čo robí mesto unikátnym je, že napriek nebezpečenstvu stretu s divokými zvieratami, obyvatelia nemôžu stavať ploty okolo svojich domov. Jediný plot, ktorý oddeľuje mešťanov od parku je 1,2 m vysoký a bol postavený skôr preto, aby ľudia nechodili do parku. Je tu bežne, že paviány kradnú jedlo z chladničiek, žirafy blokujú cesty a levy napádajú cyklistov.
  7. The Asymmetric Warfare Training Center (AWTC), Virgínia. Je to mesto postavené armádou, ktorá tu trénuje svojich vojakov. V meste nájdete školy, mešity, päťposchodové veľvyslanectvo, futbalové ihrisko, banku, most atď. Školy sú repliky tých iránskych a afganských, metro je zasa kópia washingtonského. Vozne majú dokonca také isté logá ako originály. Vojaci tu trénujú na jednotlivé misie, alebo simulujú obranu v prípade teroristických útokov.
  8. Thames Town, Čína. Anglicko v Ázii. Thames Town je dokonalá napodobenina anglických miest. Nájdete tu anglickú architektúru, reštaurácie s anglickým jedlom (nech už je akékoľvek), dokonca sú tu aj známe červené telefónne búdky. Ľudia, rozumej Číňania si sem chodia vo veľkom robiť selfíčka.
  9. Coober Pedy, Austrália. Podzemné mesto bolo založené v roku 1915, aby sa tu ťažil opál. Baníci si po čase uvedomili, že je pre nich výhodnejšie ostať v podzemí ako sa pražiť na horúcom slnku, keďže teplotu tu môžu vyskočiť až na 50 stupňov. Mesto má podzemné sklady, kostoly, galérie a dokonca aj svetovo prvý 4-hviezdičkový podzemný hotel.