Popri samotnej motorke by malo vaše vybavenie pozostávať aj z niekoľkých ďalších doplnkov, bez ktorých sa jednoducho nezaobídete. Aké príslušenstvo máme na mysli a kde si ho môžete zakúpiť za atraktívne ceny, vám priblížime na nasledujúcich riadkoch.

Čo všetko spadá pod moto vybavenie?

Motorkári by mali v prvom rade dbať na vlastnú bezpečnosť a to tak vo vzťahu k ostatným cestným vozidlám, ako aj s ohľadom na počasie a poveternostné vplyvy. Preto sú zásadou číslo jedna samozrejme prilba, a rôzne motocyklové chrániče tela a tváre. Nemenej dôležité je však primerané motorkárske oblečenie, prostredníctvom ktorého môžete tiež dať najavo svoj vlastný štýl. Vo väčšine prípadov sa vyrába z kože alebo z textilu, ktorý vám poskytne požadovaný komfort aj v momente dlhšej jazdy. Pravdepodobne najvýraznejším prvkom moto oblečenia sú moto bundy z nepremokavého a oteruvzdorného materiálu doplnené o reflexné pásiky. Odlišné modely sú ponúkané pre dámy a pre pánov.

Na motorke by sa vám malo aj pohodlne sedieť a preto vám skúsený internetový predajca  inSPORTline dáva k dispozícii taktiež moto nohavice dostupné napríklad v trendovej rifľovine. Ak dávate prednosť jednému súvislému kúsku, moto kombinézy vás nesklamú a nemenej praktické sú moto rukavice aj moto topánky. Počas zimnej sezóny oceníte vyhrievané moto oblečenie, kým v čase horúcich dní vám padne vhod letné moto oblečenie. Výhodou spomenutého eshopu je navyše fakt, že ak vám zakúpené motorkárske oblečenie nebude veľkostne sedieť, môžete zadarmo požiadať o výmenu jeho veľkosti.

Ani moto doplnky sa neoplatí podceniť

V neposlednom rade si primeranú starostlivosť zaslúži aj vaša motorka, pokiaľ samozrejme chcete, aby fungovala tak, ako má a nemusela by priveľa času tráviť v servise. Je preto dôležité ochrániť motorku pred vplyvom počasia a usadzovaním prachu, ktorý by mohol poškodiť jej komponenty. Plachta na motorku poskytne vašej motorke prípadne skútru ochranu pred dažďom a zároveň ju vďaka napínacej manžete vietor len tak ľahko z chráneného povrchu nesfúkne. Plachty sú dostupné v rôznych veľkostiach, niektoré z nich dávajú priestor pre kufor a pochádzajú z produkcie známych značiek, akými sú predovšetkým Oxford a Rebelhorn.