Z novoročných predsavzatí sa už stalo trochu klišé. Všetci si ich do nového roka dávame a často ich opakujeme – schudnem, prestanem fajčiť, budem piť menej alkoholu, obmedzím nezdravé jedlo, budem behať. Ale čo starostlivosť o pleť? Máte na svojom zozname nejaké predsavzatie, ktoré sa týka Vašej krásy?

Ak niečo urobíte pre svoju krásu, budete sa cítiť sebavedomejšie a budete sa tak aj správať navonok. Máme pre Vás 5 tipov, ktoré Vám s tým pomôžu.

Urobte kozmetickú inventúru

Kedy ste naposledy skontrolovali všetky kozmetické výrobky, ktoré vlastníte? Teraz je najlepší čas skontrolovať všetko od prípravkov na líčenie, starostlivosť o pleť až po lak na nechty a začať ich hádzať do koša. Začnite nový rok s novou perspektívou: pokiaľ ste ich nemali v ruke, nepoužili ich alebo  neotvorili v posledných niekoľkých mesiacoch, zbavte sa ich. Očividne nepatria medzi Vaše obľúbené, inak by neležali v zásuvke.

Pokiaľ kozmetický produkt nie je súčasťou Vášho denného kozmetického režimu teraz, pravdepodobne nikdy ani nebude. Pamätajte, že väčšina kozmetických výrobkov má dátum spotreby. Netreba sa držať niečoho, čo nepoužívate, najmä ak doba spotreby uplynula.

A v rámci toho nezabudnite na miesta, kam ukladáte nepoužité kozmetické výrobky. Vyčistite kúpeľňu a zbavte sa fliaš so šampónom a sprchovým mydlom, ktoré tam stoja nedotknuté. Nezabudnite na svoju tašku do posilňovne a kabelky. Je neuveriteľné, čo tam nájdete. Ak tie veci nepoužívate, vyhoďte ich!

Vyberte si vhodnú kozmetiku

Je nový rok, tak prečo nezačať od nuly? Dajte si novoročné kozmetické predsavzatia, ktoré Vám pomôžu k zmene. Používate stále tie isté produkty starostlivosti o pleť, aké ste používali pred 10 rokmi? Pokiaľ áno, prehodnoťte aktuálny stav pleti a ubezpečte sa, že používate tie najlepšie produkty. Pokiaľ ste do svojho každodenného režimu starostlivosti o pleť ešte nezaviedli vyživujúce sérum, je čas. To isté platí pre Vašu kozmetiku.

Všetky make-upy nie sú rovnocenné. Môžete sa rozhodnúť trochu vylepšiť svoj vzhľad a vyhľadať produkty, ktoré obsahujú trochu SPF alebo sa menej ligocú. Vyrovnali ste si chemicky vlasy alebo ich predĺžili? Možno budete chcieť upgradovať svoje vlasové prípravky na šampón a kondicionér bez obsahu síranov a hľadať produkty, ktoré tieto vlasy vyživujú a posilňujú. Investujte do seba a získajte v roku 2020 úžasné nové výsledky.

Napodobnite svoj najlepší vzhľad

Všetci máme fotografie, o ktorých si myslíme, že na nich vyzeráme úžasne, a ďalšie fotografie, z ktorých nie sme tak nadšení. Hľadajte fotografie, kde Vaše vlasy vyzerajú výborne, Váš make-up je veľkolepý a Váš outfit vyzerá fantasticky. A tu je nenáročná časť – jednoducho to urobte znova. Hovorí sa, že obrázok povie viac ako tisíc slov a fotografie nikdy neklamú!

Prestaňte vytláčať akné

Môže to byť trochu ťažké, ale snažte sa nevytláčať akné ani póry. To značí, že nesmiete vytláčať akné, ktoré zdanlivo vzniklo z ničoho. Zabudnite na usilovné vytláčanie pórov, až z nich vytryskne krv. Hojenie potom trvá niekoľko dní. Odolajte nutkaniu vytláčať akné a jednoducho nechajte veci na pokoji.

Vystúpte z komfortnej zóny

Toto riešenie môže byť celkom oslobodzujúce. Namiesto toho, aby ste uviazli v starých zabehnutých koľajach, buďte odvážni! Každú chvíľu skúste niečo nové, čo Vás zaujme, aj keď to nevyhnutne nemusíte byť „Vy“. Skúste nový odtieň rúžu, nový vzhľad nechtov alebo dokonca novú farbu vlasov. Nebudete vedieť ako vyzeráte, kým to neskúsite. Ak si netrúfate ukázať svoj nový „look“ vonku, vyskúšajte si ho najskôr doma. Len sa ubezpečte, že to skutočne urobíte! Môžete byť príjemne prekvapení.

Spolu s týmito novými predsavzatiami na rok 2020 existuje niekoľko vecí z minulých rokov, ktoré by sa mali stať zvykom:

  • Pred spaním odstráňte make-up.
  • Nový obľúbený produkt si dajte dopredu na poličku, stôl alebo nočný stolík, aby ste ho stále videli. Pamätajte – zíde z očí, zíde z mysle.
  • Hydratujte svoju pokožku každý deň od hlavy až po päty.
  • Dajte šancu novému „looku“. Nechajte si vytvoriť nový účes, zaobstarajte si nový lak na nechty alebo kozmetiku. To, čo sa Vám na prvý pohľad nemusí páčiť, môže byť niečo, do čoho sa po niekoľkých hodinách zaľúbite.
  • Nikdy neopúšťajte dom bez SPF.

Pamätajte si, že Vaše predstavy o kráse by nemali začínať a končiť len pri januárovom predsavzatí. Mali by ste ich priebežne prehodnocovať po celý rok.