Symbolom manželstva, zoficiálnenia vzťahu dvoch ľudí, ktorí sa milujú, je bez pochýb svadobná obrúčka. Špecifický šperk vyhotovený v dvoch verziách, pre ňu a pre neho, aby manželom po zvyšok života pripomínal sľub, ktorý si dali pred oltárom.

Spôsobom, ako urobiť z obrúčok vskutku jedinečné ozdoby a dôkazy lásky, je i gravírovanie.

Gravírovanie obrúčok – najčastejšie motívy

Výroba zlatých šperkov, obrúčok aj zásnubných prstienkov, je zložitý proces, preto je vhodné dať si načas a nechať si zhotoviť obrúčky v predstihu. V prípade, že si na ne chcete dať aj niečo špeciálne vygravírovať, to je druhá vec, s ktorou je treba oboznámiť zlatníka.

Klasickými motívmi, ktoré si manželia nechávajú na svoje svadobné obrúčky, aby boli pre nich tými najkrajšími a najvzácnejšími, sú dátum svadby, ich mená, prezývky, prípadne niečo iné, pre nich špecifické, čo im bude obom navždy pripomínať ich dôležitý deň. Vygravírovať je však možné aj rôzne geometrické tvary, srdiečka či iné znaky na požiadanie snúbencov.

Miesta, kam sa dá na šperk gravírovať

Uprednostňuje sa gravírovanie do vnútorných strán prsteňov, keďže táto strana býva zväčša hladká. Pokiaľ je záujem o vonkajší gravír, nie je to nemožné. Tento typ gravírovania sa však hodí predovšetkým pre jednoduché obrúčky s hladkým povrchom bez kamienkov. A tiež je dobré myslieť na to, že gravír po vonkajšom obvode býva náchylnejší na vonkajšie vplyvy a skôr sa opotrebuje, z tohto dôvodu sa uprednostňuje a odporúča práve vnútorné gravírovanie.

Netradičné spôsoby gravírovania na obrúčkach

Čoraz viac budúcich mladomanželov sa zaujíma o nevšedné spôsoby gravírovania, napríklad o možnosť odtlačkov ich prstov do šperkov. Skutočne originálne a jedinečné, čo poviete?

Pravda, gravírovať sa nedávajú iba obrúčky, ale často aj zásnubné prstene. Často je v nich vyrytá samotná otázka: „Vezmeš si ma?“ A takúto romantiku veruže už máločo prekoná, súhlasíte?