Na tento najzelenší ostrov som pricestovala na prelome júla a augusta.
Bola to moja medzi zastávka na ceste do Albánska. Zdržala som sa tam tri dni a snažila som sa vidieť čo najviac. Korfu má výhodnú polohu v severnej časti Jadranu.
V minulosti bol pod nadvládou Benátčanov, Francúzov a neskôr sa stal britskou kolóniou. Britský vplyv tu stále intenzívne cítiť. Miestny chlapci zvyknú každú nedeľu na námestí Esplande hrávať kriket.
Korfu je známe skrytými zátokami a prírodnými plážami. Nájdete tu mnohé kamenisté, ale aj krásne piesočnaté pláže. Ja som navštívila dve z nich.
Prvou bola Glyfada. Široká pláž so žltým pieskom a pozvoľným pritupom do mora. Vhodná pre deti aj starších ľudí. Ako bonus, pýši sa dokonca modrou vlajkou, ktorá deklaruje čistotu vody. Druhou plážou, ktorú som navštívila bola Gouvia. Tento krát štrková pláž. Voda v nej bola tak isto priezračne čistá. Na pláži sa nachádzal štýlový bar Molfetta, obkolesený parkom a exotickými rastlinami.
Medzi pamiatky, ktoré pri návšteve Korfu určite netreba vynechať patrí jednoznačne Achilleonov palác. Túto honosnú stavbu s úchvatnými záhradami dala vybudovať cisárovná Sissi. Mal slúžiť ako miesto oddychu. Neskôr dočasne slúžil ako nemocnica pre francúzskych vojakov a na koniec ako múzeum antickej kultúry.
Staré mesto Korfu sa dá prejsť pomerne ľahko aj peši. Ja som tak spravila. V blízkosti námestia San Rocco som narazila na britský cintorín. Jeho pôvod siaha do viktoriánskych čias a dodnes sú tu pochovávaní členovia anglikánskej komunity. Počas jari vraj zakvitne exotickými druhmi orchideí. Architektúra Korfu bola ovplyvnená okrem iného nadvládou Benátčanov. Príkladom stavby z tohto obdobia je Stará pevnosť. Vraj len vďaka tejto pevnosti Korfu nedobyli Turkovia tak, ako ostatné ostrovy Grécka. Na Novú pevnosť som sa už žial nedostala. Prišla som totiž príliž skoro ráno pred odchodom z ostrova. Spodná časť pevnosti je dnes využívaná napríklad ako kasáreň. V hlavnej sezóne sa na nej konajú rôzne kultúrne podujatia a koncery.
V paláci sv. Michala a Juraja sa nachádza jedno z najvýznamnejších múzeí ázijského umenia v Európe.
Za zmienku stojí určite aj Liston. Promenáda s množstvom kaviarničiek a reštaurácií.
Zaujímavosťou je mydlová továreň a obchodík so 150 ročnou históriou. Jeho návšteva je spojená s prehliadkou továrne. Produkuje prírodné mydlá na báze olivového oleja.
Neodmysliteľnou súčasťou Korfu je aj grécka kuchyňa.
Ochutnať treba určite souvlaky: grilované kúsky mäsa na paličke, ktoré zvyknú podávať v pitta chlebe s tzatziki, čerstvou zeleninou a hranolkami. Ďalšími typickými jedlomi sú gyros, musaka, grilované jahňacie mäso a veľa zeleniny. Milovníci sladkého si určite prídu na svoje ochutnávkou baklavy.
Korfu ma príjemne prekvapilo a určite sa sem ešte niekedy vrátim.