Voľba ideálnych pneumatík nie je jednoduchá záležitosť, môžete sa však pri nej spoľahnúť na rokmi overené produkty, ktoré sa tešia priazni kritikov aj bežných používateľov. Poradíme vám, pri ktorých pneumatikách aj diskoch je komfort prioritou.

Pneumatiky pre náročných klientov

Pokiaľ hľadáte kvalitné pneumatiky poskytujúce efektívny výkon, bezproblémovú ovládateľnosť aj bezpečné brzdenie na odlišných typoch vozoviek, stavte na letné pneumatiky Matador. Ich nízky valivý odpor sa odráža na lákavej predajnej cene a dostupné sú v širokej škále modelov, ktoré si nájdu využitie tak pri osobných automobiloch, ako aj úžitkových a SUV vozidlách.

K novinkám z ponuky tejto slovenskej značky patrí napríklad generácia Matador MP 47 Hectorra 3, vytvorená prioritne pre potreby majiteľov osobných vozidiel spadajúcich do vyššej a luxusnej kategórie automobilov. Pre tieto pneumatiky je typický moderný dizajn aj vylepšený kilometrový výkon a je pri nich samozrejmosťou bezpečná jazda vďaka precíznemu systému indikátora opotrebenia dezénu. Ak vaše auto zaraďujeme do menšej prípadne strednej triedy, môžu vás zaujať pneumatiky MP16 Stella 2, kým vlastníci vozidiel z vyššej strednej triedy oceňujú model MP44 Elite 3.

Viac praktických tipov pre motoristov

V otázke zmeny pneumatík mnohí používatelia venujú pozornosť aj elektrónom respektíve alu diskom a stretnete sa aj s označením hliníkové disky. Pri ich výbere je potrebné zobrať do úvahy tak typ vášho automobilu, ako aj štýl vášho šoférovania a druh vozovky či terénu, ktorým prednostne prechádzate. V súčasnosti máte k dispozícii kvalitné disky, ku ktorým sú pribalené bezpečnostné skrutky aj montážne príslušenstvo. Ich montáž ani následná údržba tak pre vás nebude predstavovať žiadny problém.

Ak sa chcete uistiť v tom, že pneumatiky, o ktoré sa zaujímate, patria momentálne k tým najlepším, môžete konzultovať testy pneumatík, ktoré sú realizované tak v prípade letných, ako aj zimných pneumatík. Ich výsledky zohľadňujú okrem iného spôsob, akým pneumatiky reagujú na mokrú alebo zasneženú vozovku a tiež fakt, akou veľkou mierou sa podieľajú na konečnej spotrebe paliva a ako rýchlo sa opotrebujú.