7Na dovolenku sa tešíme a pripravujeme mesiace dopredu. Nakupujeme všetko potrebné a plánujeme rôzne aktivity tak, aby sme dovolenkový čas využili čo najlepšie. Ak ste už zbalený a máte zostavený plán dovolenky, ešte stále nemáte všetko. Nezabudnite na vaše zabezpečenie počas dovolenkových dní. Síce vás pri zdravotných ťažkostiach do určitej miery kryje európsky preukaz poistenca, no pre kompletnú poistnú ochranu si pred cestou nezabudnite uzatvoriť cestovné poistenie. Takto bude vaša poistná ochrana platná aj pri nadštandardných lekárskych úkonoch a ošetreniach v súkromných zdravotníckych zariadeniach

Cestovné poistenie aj na poslednú chvíľu

Ošetrenie zranenia, úrazu alebo iných zdravotných ťažkostí v zahraničí vás môže stáť nielen desiatky, ale aj stovky, v krajných prípadoch tisícky eur. Tak sa ľahko môže stať, že jeden úraz či zranenie bude razom drahšie než celá vaša dovolenka. Predtým vás však uchráni cestovné poistenie, ktoré si môžete uzatvoriť aj online. Dokonca aj ak ste si na poslednú chvíľu spomenuli, že nie ste poistený, stále nie je neskoro. Vďaka online kalkulačke pre porovnanie cien poistení si nájdete všetky dostupné ponuky a poistenie aj rýchlo uzatvoríte. Následne uhradíte poistné a z mailu si vytlačíte všetky potrebné dokumenty, najmä asistenčnú kartu. Na cesty potom môžete vyraziť s istotou, že ste poistený, a tak naozaj máte všetko, čo potrebujete.

Poistná ochrana presne taká, akú potrebujete

Okrem klasického cestovného poistenia si môžete zvoliť aj balík s rôznymi typmi pripoistení. Často využívané je pripoistenie batožiny, ktoré vás bude kryť v prípade straty alebo krádeže batožiny či dokladov. Ďalším žiadaným pripoistením je pripoistenie všeobecnej zodpovednosti, ktoré volia najmä rodiny s deťmi. Dobrodružní cestovatelia zasa stavia na poistenie športu a úrazové pripoistenie. Ak sa chystáte na zasnežené svahy, samozrejmosťou by pre vás malo byť poistenie do hôr, ktoré kryje zásah horskej služby. Z dostupných ponúk a možností si vyberie naozaj každý dovolenkár, takže je zbytočné riskovať. Cestovné poistenie by preto vo vašej výbave na dovolenku rozhodne nemalo chýbať.

Zdroj obrázka: pexels.com