Len tak si leňošiť pri vlastnom bazéne… Nesplniteľná predstava? Ak sa po vysnívanom bazéne popozeráte ešte dnes, možno už v lete nebudete musieť chodiť na kúpaliská ani do wellness zariadení, ale si príjemnú vodu užijete pekne doma, v súkromí.

Čas všetko naplánovať

Nijaký projekt sa nemôže stopercentne vydariť bez premysleného plánu. Aj pri rekonštrukcii domácnosti vás predsa ženie predstava, aké materiály či nábytok využijete a koľko ste do nej ochotní investovať. To isté sa deje aj pri výbere vhodného bazéna. Predpokladajme, že vo svete bazénov bežná rodina príliš veľký prehľad nemá, a preto aj vám dobre padne, ak si spravíte menší prieskum ešte skôr, ako nejaký „vyrastie“ aj vo vašej záhrade. Môžete snoriť na internete alebo staviť na istotu a po odborné informácie sa zastaviť rovno v niektorej predajni s bazénmi. Ak zavítate do niektorej z pobočiek Albixon, určite sa dozviete všetko, čo o bazénoch potrebujete vedieť, no keďže záujemcov je mnoho, treba sa poponáhľať. Kto chce, aby bol jeho bazén zrealizovaný odborne, ešte dnes si zistí hlavné klady a zápory jednotlivých typov bazénov a dohodne si termín stavby. Pracovníci predajne Albixon vás budú informovať, aké úpravy musíte vykonať na vašom pozemku skôr, ako sa so stavbou bazéna začne, a určite vám dajú na výber z množstva variantov, aby váš bazén snov sadol do vašej záhrady ako uliaty. Zapustený, nadzemný, prelivový, skimmerový, ktorý to bude? Každá domácnosť má vlastné preferencie a štýl, ako aj finančné a priestorové možnosti.

Bazény za skvelé ceny

Za to, že si necháte vypracovať cenovú ponuku, nikdy nič nedáte, a aspoň si ako rodina budete môcť zistiť, či je váš sen zrealizovateľný. Možno sa vám hneď nepodarí postaviť veľký bazén, ale i v menšom si dokážete užiť príjemný relax v čase letných horúčav. Pozerať sa po bazéne v čase sezóny je nezmysel, pretože vtedy majú montážni pracovníci plné ruky práce s vopred dohodnutými stavbami. Navyše vás môžu prekvapiť aj ceny bazénov, ktoré sú mimo sezóny často oveľa výhodnejšie, ako keď je leto v plnom prúde. Pri konzultácii s predajcom sa pýtajte na všetko, čo vás zaujíma, napríklad aj na zazimovanie či sprevádzkovanie bazéna, ako aj údržbu vody. Pozor, nejde len o to zaobstarať si bazén, ale aj všetko potrebné príslušenstvo. Je dobré ísť do predajne s myšlienkou, že do kvality sa investovať oplatí. Bazén bez doplnkov by bol ako dáma bez šperkov. Informujte sa o prístrojoch na úpravu vody, bazénovom zastrešení alebo osvetlení a spolu s bazénom si kúpte aj všetko, čo sa vám postará o dokonalý domáci wellness.