V súčasnej dobe sa výskyt medveďov objavuje v čoraz viacerých krajoch na Slovensku. Predstavujú tak aj hrozbu pre naše životy a majetok. Ako sa pred medveďmi ochrániť? Existuje viacero tipov, no ak by ste prišli do stretu s medveďom, dôležité je použiť niečo skutočne účinné. A my máme pre vás riešenie!

Sprej na medvede. Počuli ste už o ňom? Pri správnom použití dokáže zastaviť útok na medveďa a poskytnúť tak dostatok času na to, aby ste vy mohli utiecť. Sprej proti medveďom obsahuje zmes látok, ktoré dokážu u medveďa vyvolať diskomfort na istý čas. Počas tej doby budete mať vy šancu zachrániť si svoj život.

Čo spôsobuje sprej na medvede?

Predstavte si situáciu, že prídete zoči voči medveďovi. V takejto situácii by ste mali zachovať pokoj, aj keď, samozrejme, to sa hovorí veľmi ľahko. Najhoršie, čo môžete urobiť je, utekať. Preto skúste ostať na mieste a nehýbať sa. Medveď v takejto situácii nespanikári a môže sám od seba odísť. Ak však chcete mať vždy po ruke istotu, sprej na medvede je to správne riešenie. Keďže je v kompaktnom balení, môžete si ho vždy zobrať so sebou do vrecka alebo batohu. Nech už pôjdete kdekoľvek, takýto sprej vás proti medveďom určite ochráni.

Jeho úlohou je podráždiť medveďovi oči a dýchacie cesty, čím mu zabráni v pokračovaní v útoku. Aj pri aplikácii spreja by ste si však mali zachovať pokoj, nakoľko je dôležité, aby ste sa trafili medveďovi na správne miesta.

Jednoduché používanie

V súčasnej dobe na trhu existuje viacero produktov, ktoré sú určené na zabránenie útoku s medveďom. Sú však častokrát finančne náročné a veľmi ťažké na používanie. V tomto prípade je však sprej na medvede jednotkou na trhu. Veľmi jednoducho sa používa a je tiež veľmi finančne výhodný. Predstavuje tak vysoko účinný nástroj na ochranu ľudí a majetku.