Elektrické golfové vozíky predstavujú modernú inováciu, ktorá zmenila spôsob, akým hráči premiestňujú výbavu po golfovom ihrisku. Motorom poháňané vozíky sú pohodlnou a veľmi praktickou pomôckou golfistu. Prečo sa oplatí investovať do elektrického golfového vozíka?

Typy golfových vozíkov

Okrem elektrických vozíkov existujú aj vozíky manuálne, ktoré sú lacnejšou verziou. Nemusíte sa obávať, že by vozík mimo ihriska zabral veľa miesta. Vozíky bývajú skladacie, čo je praktické riešenie nielen pre skladovanie, ale tiež pre ich prepravu. Manuálne vozíky na ťahanie niektorým hráčom vyhovujú z dôvodu, že sú ľahšie. Na druhej strane sa pri ich ťahaní unavíte a stratíte zbytočne energiu, ktorá môže golfové loptičky dostať expresne rýchlo do jamky.

Elektrické golfové vozíky

Elektrické golfové vozíky sú vybavené výkonnými elektrickými motormi, ktoré im umožňujú pohodlne prepravovať vybavenie po celom ihrisku. Vozíky majú batériu. Batéria im poskytuje výkon a dlhú dobu prevádzky. Moderné modely disponujú inteligentnými ovládacími systémami, ktoré umožňujú hráčom jednoducho ovládať rýchlosť, smer a iné funkcie vozíka. Niektoré modely majú dokonca vstavané navigačné systémy, ktoré pomáhajú rýchlejšie sa pohybovať po ihrisku a sledovať výkon pri hre. Golfové vozíky poháňané motorom sú dostatočne priestranné na uloženie potrieb ako sú golfové palice, zameriavač, loptičky, golfové oblečenie alebo občerstvenie.

Výhody elektrického golfového vozíka

Elektrické golfové vozíky ponúkajú veľa výhod. Vďaka vozíku nebudete cítiť únavu, vozík vám uľahčí hru a umožní sa sústrediť na výkon. Po ihrisku sa budete pohybovať rýchlejšie a užijete si naplno pocity z hry. Elektrické vozíky sa pohybujú v rôznych cenových hladinách, takže si zaručene vyberú náročnejší hráči a tiež hráči s obmedzeným rozpočtom. Overte si nosnosť a veľkosť vozíky, aby vás neprekvapil pri prevážaní nákladu alebo pri prevoze na ihrisko. Zaujímať by vás mala aj kapacita batérie a rýchlosť jej nabíjania.

Zaujímavé doplnky golfových vozíkov

Elektrické golfové vozíky sa dodávajú s rôznymi funkciami. Medzi základné patrí možnosť diaľkového ovládania. Zabudovaná GPS navigácia zlepší hru a zvýši skóre, umožní sledovať vašu hru a vyhodnocovať výsledky. Počas hry si môžete dobiť telefón a iné elektrické zariadenia pomocou USB nabíjacieho portu. Čerešničkou na torte sú držiaky na skóre, nápoje či dáždnik. Niektoré vozíky majú dokonca zabudované malé chladiace zariadenie na drinky.

Autor: Gabriela Kudláčová