Zvažujete nákup záhradného stanu, ale vravíte si, že to odložíte až na jar? Chyba! Práve na jeseň sú nožnicové záhradné stany ideálne a predĺžia vašu záhradnú sezónu.

Ak nám na záhrade chýba prístrešok, či nám vadí, že nie je mobilným, je ideálnym riešením nožnicový stan. Výhody má obrovské. Vedľa mobility je to aj výborná manipulácia. Jednoducho ho rozložíte aj zložíte a nepotrebujete k tomu ani ruky ďalších členov rodiny. Nožnicové stany od Mutton majú naviac výbornú stabilitu, sú odolné aj pri jesenných vetroch, takže nedopadnete, ako keby ste šli púšťať šarkana. Naviac, pokiaľ sa vietor niekedy vyhne kontrole a so stanom sa niečo stane, vždy ho dokážete dať opäť dohromady. Nielenže je totiž odolným, ale v Mutton vám predajú taktiež náhradné diely.Užite si jesennú grilovačku pod mobilnou strechou záhradného stanu

Jeseň pod záhradným stanom je príjemná

Home office na záhrade, prebierka jabĺk zo stromu aj ich príprava na zavarenie, deti s pastelkami a súčasne na vzduchu – to je len pár príkladov, ako doma na záhrade, prípadne na chalupe, efektívne využiť nožnicový záhradný stan. Vďaka stanu máte prístrešok, ktorý vás ochráni pred jesenným počasím. Nepokazí vám tak ani záhradnú grilovačku s rodinou. A neviem ako vám, ale mne to z grilu najviac chutí práve teraz, na jeseň, keď sa uňho súčasne všetci zahrejeme po posledných tohtoročných prácach na záhrade.

Ako si vybrať záhradný altánok z nožnicového stanu?

Možností máte niekoľko. Veľkosti stanov sú od 2×2 m až po 3×6 m. Stany sú naviac konštrukčne uspôsobené k vzájomnému spájaniu. Takže ani 18 m2 nemusí byt finálna veľkosť zastrešenej plochy. Stan si je možné zakúpiť iba s nepremokavou strechou, alebo aj s bočnými textilnými panelmi, vďaka ktorým budete pod týmto prístreškom ochránení aj zo strán pred vetrom a dažďom. Používať ich vždy nemusíte. Nakoniec si volíte aj farbu stanu. Aj tých je k dispozícii viac, vrátane obľúbenej prírodnej bielej.