Magnézium, alebo inak povedané horčík, je veľmi dôležitý minerál pre ľudské telo. Má vysoko priaznivé účinky, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. V tomto článku si ich, samozrejme, priblížime a povieme si niečo aj o tom, ako je možné získať horčík.

Horčík sa podieľa na mnohých hormonálnych procesoch a jeho nedostatok sa prejaví takmer ihneď. Muži majú pri nedostatku horčíka v tele napríklad problémy s erekciou. Práve preto by sa nedostatok tohto minerálu rozhodne nemal za žiadnych okolností podceniť. Aké sú najväčšie účinky horčíka?

Normalizácia hladiny hormónov

Ako sme si už vyššie spomenuli, horčík má za úlohu kontrolovať hladinu hormónov v ľudskom tele. Vďaka tomu zabezpečuje správny priebeh menštruačného cyklu a zároveň priaznivo ovplyvňuje aj libido. Nedostatok horčíka sa v takýchto prípadoch prejaví ihneď. Práve preto sú výborným riešením práve výživové doplnky s obsahom horčíka. Skvelá voľba je doplnok stravy Draslík + Horčík, ktorý telu dodáva všetky potrebné živiny.

Prevencia voči infarktom

Možno by ste neverili, no horčík je výborným riešením aj ako prevencia infarktu a iných srdcových ochorení. Dokáže bojovať aj proti srdcovej arytmii a zároveň znižuje riziko vzniku týchto ochorení. Práve preto sa odporúča užívať horčík aj ako prevenciu, v rámci výživových doplnkov. Tento minerál je však tiež možné získať aj prirodzene, zo stravy. V tomto prípade však treba počítať, že ide o jeho výrazne menšie množstvo. Nachádza sa napríklad v mäse, špenáte, banánoch alebo kešu orieškoch.

Priaznivo vplýva na psychiku

Ak budete užívať horčík pravidelne, môžete si byť istí, že to zaberie aj na vašu psychiku. Samozrejme, v tom najlepšom slova zmysle. Horčík totiž dokáže regulovať nervovú sústavu, vďaka čomu prispieva aj na duševné zdravie človeka. Dokáže znížiť depresie, úzkostné stavy a zároveň zlepšuje aj náladu.