Tento rok sa budem musieť zaobísť bez dovolenky pri mori. Peniaze by aj boli, ale čas akosi chýba. V práci sa mi ledva ušli dva predĺžené víkendy, ktoré nemusím tráviť v kancelárii za počítačom. Zmieril som sa s tým, že snáď nájdem iné možnosti oddychu ako ležanie pri mori, odreagujem sa iným spôsobom a utečiem na pár dní zo stereotypu. Za peniaze ušetrené na dovolenku som si napokon kúpil tri veľmi zábavné kolesá – trojkolku Can-Am Ryker.

Trojkolky som sa obával, ale skúšobná jazda ma nadchla

Myšlienka na kúpu trojkolky ma prepadla v okamihu, kedy som sa dostal k možnosti vyskúšať jazdu na trojkolke. Jeden môj známy si priniesol zo zahraničia Can-Am Ryker a umožnil mi vyskúšať, čo všetko tento stroj dokáže. Trochu som sa obával, pretože pri prvom pohľade som videl sedadlo jazdca prekliato nízko nad vozovkou. Po naštartovaní som zistil, že práve nízko položené sedadlo je výhrou a prináša unikátnu možnosť priam splynúť s vozovkou. So značkou Can-Am som mal skúsenosti z minulosti, kedy som na dovolenke vyskúšal štvorkolky. Možno aj dobrá skúsenosť s Can-Am a to, čo štvorkolka tejto značky dokáže, ma presvedčili o tom, že investícia do trojkolky sa oplatí. Okrem nízko položeného sedadla zaujmú na dizajne trojkolky Can-Am aj iné prvky. Ostro rezané hrany a predný rám pôsobia priam ako z budúcnosti. Je jasné, že s týmto vozidlom zaujmete všade, takže pre introvertov ho neodporúčam kúpiť. No a čo sa týka ceny, tak tá ma tiež prekvapila. Nájsť tak vybavenú trojkolku ako je Ryker za 10 tisíc je fakt nemožné, ale značke Can-Am sa to podarilo.

Toto leto mi budú patriť diaľnice a celé Slovensko

Po prvej jazde s Rykerom sa mi veľmi nechcelo vystupovať. Trojkolka sa priam prispôsobí vášmu telu. Nastaviť si môžete riadidlá, brzdy, stúpačky a i obe zrkadlá, ktoré rotujú. Ryker je určený pre jedného jazdca, ale dokúpiť sa k nemu dá sedačka pre spolujazdca. Na prístrojovej doske je všetko prehľadné, ale na displej vlastne nemusíte ani pozerať. Can-Am Ryker sa riadi takmer sám pomocou automatickej prevodovky. Po prvých kilometroch s Rykerom som si povedal, že toto leto mi bude patriť celé Slovensko, pretože spotrebu má Ryker priam smiešnu. Slušný je tiež dojazd a vlastne som ani nenašiel nič, čo by som tomuto vozidlu vytkol. Snáď len to, že by sa naozaj mohlo riadiť naplno samo a ja by som si len užíval kilometre plné pocitov slobody.