Kto by nechcel navštíviť mesto lásky, ktoré priam dýcha umením a historickými pamiatkami? Paríž je mesto, ktoré ponúka neskutočne veľa možností a atrakcií, ktoré stoja za to. Ktoré sú však tie naj, ktoré nevynechajte v žiadnom prípade?

Katedrála Notre-Dame

Prenádherná historická dáma, ktorá stojí priamo v srdci Paríža je starou katedrálou, ktorá priťahuje turistov z celého sveta už roky. Je sídlom parížskeho arcibiskupa a korunovali tu Napoleona Bonaparteho. Postavili ju v 12. storočí a venovali ju Panne Marií. V minulosti si katedrála vytrpela svoje. Vandalizmus, krádeže a dokonca bol používaný aj ako sklad. S jeho rekonštrukciou sa začalo v 19. storočí. V celom chráme vládne pokojná atmosféra a má akýsi tajomný nádych. Všetko dýcha históriou a svätosťou. Vstup do katedrály je zadarmo, avšak neraz pred ňou narazíte na dlhé rady. V chráme nie je možné fotografovať, pokiaľ si nezakúpite špeciálny lístok. Môžete si tu zapáliť sviečku za menší poplatok. Je prísne zakázané narúšať pokoj v chráme alebo robiť hluk.

Múzeum Louvre

Najznámejšie múzeum a domov Mona Lisy sa nachádza v komplexe budov v ktorom v minulosti sídlili králi. Prezrieť si v nej môžete až 35 tisíc exponátov. Múzeum bolo otvorené v toku 1793, kedy najväčším bohatstvom boli veci a majetky kráľovských rodín. Všetky exponáty sú rozdelené do 7 zón a to: Egyptské starožitnosti, Stará antická a orientálna keramika, Grécke a rímske starožitnosti, Maľby a kresby, Sochy z obdobia stredoveku, renesancie a modernej doby, Malé umelecké predmety a Námorníctvo a etnografia. Najznámejšou atrakciou je dielo Leonarda Da Vinciho – Mona Lisa, ktorú je možné pozorovať iba z určitej vzdialenosti a ak sa pokúsite bezpečnostné bránky, môže vás odniesť aj polícia.

Eiffelova veža

Kovová konštrukcia, ktorá je postavená pri rieke Seina je snom nejedného z nás. Meria 324 metrov a bola postavená v roku 1889. V súčastnosti je možné vyjsť až na jej samí vrchol a pozorovať celé mesto z takej výšky. Aj tu sa však načakáte, pretože táto atrakcia ročne priláka niekoľko tisíc turistov z celého sveta.

Okrem najznámejších atrakcií však môžete rovnako nevynechať ani typické posedenie v drahej parížskej reštaurácií. Objednajte si skvelé víno a chutné špeciality. Ak hľadáte niečo rovnako nezabudnuteľné a za menej peňazí, taká romantická prechádzka pri Seine je skvelá voľba.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokNórsko
Ďalší článok5 miest, ktoré treba vidieť v Berlíne