Hlavné mesto Nemecka – Berlín, ukrýva neskutočne veľa možností nielen na bežný život, ale aj pre turistov zaujímavých miest. Nájdete tu všetky kultúry sveta a nespočetne veľa pamiatok, ktoré sú významné nielen historicky, ale aj svojou funkciou. Tiež sa toto mesto nazýva mestom mladých, pretože ponúka veľa možností od koncertov až pod samotné pracovné príležitosti, ktorých tu je neúrekom. Čo sa tu však oplatí vidieť, ak tam ideme na predĺžený víkend, či dlhšiu poznávaciu dovolenku?

  1. Berlínsky dóm

Táto majestátna pani sa považuje za najväčší kostol na celom svete. Patrí evanjelickej cirkvi a usporadúvajú sa tu rôzne omše, ale aj iné kultúrne podujatia. V budove sú aj krypty známych  pruskej kráľovskej rodiny. Pred ňou uvidíme nádhernú zelenú záhradu s fontánou, ktorá nám zabezpečí pocit celkového pokoja.

  1. Brandenburská brána

Brána, ktorej krásu každoročne obdivujú milióny turistov stojí na rozhraní dvoch veľkých miest. Pôvodne ňou mohol prejsť iba cisár a v roku 1933 boli mnohí ľudia svedkami prechodu nemeckých jednotiek pri prevzatí moci v Nemecku. Je symbolom rozdelenia a následného zjednotenia mesta.

  1. Alexanderplatz

Najväčšie námestie v Berlína sa nachádza v centre mesta a spája niekoľko dôležitých dopravných ciest. Nájdete tu taktiež veľké obchody, prestížne reštaurácie, ale aj rôzne atrakcie, ktoré si môžete vyskúšať. Nachádza sa tu napríklad televízna veža Fernshetrum, obrovský nákupný dom Galeria Kafuhof alebo aj dom cestovania, či hodiny sveta.

  1. East side gallery

Je najdlhšou ešte stojacou časťou Berlínskeho múru, ktorá kedysi rozdeľovala mesto na dve časti. Je symbolom slobody a nájdeme na nej rôzne krásne maľby, až 105 s rôznymi témami.

  1. Víťazný stĺp

Alebo aj Siegessaule, na jej vrchole je umiestnená socha Victórie – bohyne, ktorú nájdeme aj na Brandenburskej bráne. Bola postavená na pamiatku pruského víťazstva v Dánsko-pruskej vojne, avšak kým ho dokončili bolo porazené aj Francúzsko a Rakúsko. Tiež sa nazýva ako Zlatá Lizzy.

Tak, neváhajte a vyberte sa za krásami tohto historického mesta, ktoré dokáže naozaj prekvapiť. Nájdete tu nielen krásne a významné historické budovy, no za kultúrou môžete pokračovať do množstva múzeí alebo sa nechať vtiahnuť do pestrého nočného života rôznych nočných podnikov.