Hliníkové dvere, ktoré sú vo svete dverí relatívnym nováčikom, zdieľajú mnoho výhod, o ktorých už možno tušíte aj vy. Ide najmä o kvalitu a stabilitu materiálu, vysokú úroveň bezpečnosti, ale tiež dizajnové prevedenie, ktoré si zamilujú aj nároční klienti. Je možné zvoliť si z viacerých farieb, štýlov i vzorov, a to vrátane povrchových úprav. Pýtate sa, aké ďalšie typy vchodových dverí nájdete na trhu? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Aký štýl vchodových dverí uprednostňujem?

Štýly vchodových, resp. vstupných dverí sa líšia takmer rovnako ako štýly architektúry vášho domu. Hľadáte rustikálne, moderné či bezpečnostné vchodové dvere? Uprednostňujete plné dvere alebo radšej zdobené, prípadne presklenené? Ak aj vy poznáte odpoveď na tieto otázky, hor sa do nakupovania!

Bezpečnosť na prvom mieste

Pri kúpe exteriérových dverí si treba uvedomiť, že takéto dvere fungujú ako vstup do domu, a preto by mali by byť prístupné iba vám, vašim rodinným príslušníkom a vašim hosťom. Nové vchodové dvere by mali byť vybavené dostatkom bezpečnostných prvkov, ako sú špeciálne zámky alebo nevystavené pánty, aby ste sa vo svojom dome cítili pohodlne a bezpečne, a to za každých okolností. Obzvlášť ak žijete v ruchu veľkomesta, prípadne na samote, zvážte vhodné bezpečnostné či protipožiarne dvere, ktoré ochránia vás i váš majetok v prípade nebezpečenstva.

Nebojte sa poprosiť o radu odborníkov

Väčšina vonkajších vchodových dverí sa tradične otvára smerom dovnútra, pričom popularita dverí otváraných smerom von stúpa. V tomto prípade sa treba poradiť s odborníkom, ktorý má bohaté teoretické i praktické skúsenosti a poradí vám s ohľadom na vaše preferencie vybrať bezpečnostné dvere či eurookná, ktoré budú vhodné do vášho domu, resp. bytu.