Ak ste niekedy uvažovali nad tým, že by ste vycestovali do Španielska, tak Sevilla je rozhodne mesto, ktoré by sa malo nachádzať na vašom zozname toho, čo chcete vidieť. Skutočne, Sevilla, centrum autonómnej oblasti Andalúzia je destináciou s mnohými lákadlami. Poďme si spoločne predstaviť hlavné dôvody toho, prečo ísť do Sevilly stráviť prinajmenšom niekoľko dní. 

Sevilla leží v južnej časti Španielska, pričom ak ste milovníkmi pláží a mora, nemusíte zúfať. Samotné mesto nemá prístup k moru, ale či už neďaleké lokácie ako Huelva, Cádiz, Marbella či portugalské Faro, už prístup majú, čiže ak počas pobytu v Seville dostanete chuť vykúpať sa, je to reálnou alternatívou. Populácia Sevilly siaha takmer na 700 tisíc obyvateľov, pričom každoročne sem predovšetkým v letných mesiacoch cestuje veľké množstvo turistov, ktorí sú zvedaví na to, čo táto oblasť ponúka.

Kde začať? Určite neobíďte Catedral de Sevilla, ktorá je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a doslova vám v pozitívnom zmysle slova vyrazí dych. Oplatí sa zastaviť aj na Barrio Santa Cruz, Real Alcázar, Parque de María Luisa a Plaza de España či napríklad Museo de Bellas Artes . Možností v Seville je množstvo, preto ju ľudia majú tak radi. Či už máte radi kultúru, prírodu alebo napríklad aj šport, prídete si na svoje. Sevilla je domovom futbalového klubu FC Sevilla, ktorý hrá svoje domáce zápasy na epickom štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána, ktorý vám taktiež odporúčame dať si na zoznam.

V tomto je centrum Andalúzie taktiež jedným z dejísk majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré nesú názov EURO, pričom Španieli hrajú svoje domáce zápasy na ikonickom futbalovom štadióne Estadio de La Cartuja s kapacitou približne 60 tisíc divákov. Španielsko má na turnaji najmladší tím a služby, ktoré tvoria ponuky  pre futbal je na nich vypísaný kurz na celkové víťazstvo vo výške XXX. Španieli vyhrali EURO v uplynulých rokoch hneď dvakrát, konkrétne v 2008 aj 2012. Avšak, teraz ich káder prechádza generačnou obmenou a očakávania sú o niečo nižšie.

A čo by ste ešte určite mali v Seville vidieť? Spomenúť môžeme určite napríklad Las Setas, Museo del Baile Flamenco a Real Maestranza Bull Ring a Bullfighting Museum, kde na vás doslova dýchne história a prenesiete sa časovo do historických čias. Treba si len vybrať. To isté platí aj o sevillskej kuchyni, odporúčame ochutnať lokálne špeciality, pretože kulinársky svet v Španielsku celkovo je na veľmi vysokej úrovni a je to niečo, čo je zážitkom samým o sebe. Ak by ste náhodou váhali, čo si obliecť, odporúčame, aby ste si nebrali nijaké dlhé veci, ale skôr šortky (alebo dámy sukne) a tričká.

Dôvodom je fakt, že Sevilla je jedným z najteplejších miest, aké sa v Európe nachádzajú a nie je prekvapením, keď sa tu v letných mesiacoch teploty pohybujú na úrovni 35 až 40 stupňov Celzia, čo je poriadne veľa. A ak by ste si chceli v čase obeda ísť niečo niekam kúpiť, nebuďte zaskočení, ak bude zavreté, pretože Španieli stále poctivo dodržiavajú siestu, a teda krátky oddych počas dňa, čo je sčasti spôsobené tým, že vo vysokých teplotách je naozaj náročné pracovať plnohodnotným spôsobom.