Paríž Saint-Germain prehral minulý rok vo finále Ligy majstrov. PSG zmenilo kouča,  Thomasa Tuchela nahradil Mauricio Pochettino. Tento francúzsky klub má smelé plány, chce byť najlepší na svete. Získava si fanúšikov vo všetkých kútoch našej planéty, prezentuje sa atraktívnym štýlom a je silný aj po ekonomickej stránke. Toto musía Parížania urobiť, aby sa stali úplnou svetovou jednotkou. 

Vďaka bohatej kráľovskej rodine má Paríž Saint-Germain postarané o dostatok financií. K tomu prirátajme kvalitnú marketingovú prácu, klub má kvalitných ľudí na všetkých postoch a hviezdy typu Kylian Mbappé, Neymar či Angel Di Maria, čím získame naozaj silný futbalový produkt. Áno, futbal je v súčasnosti súčasť zábavného priemyslu a PSG môže v popularite súperiť napríklad aj na Slovensku so stálicami ako Bayern Mníchov, Real Madrid či FC Barcelona. Ak chce byť Paríž najlepší, musí sa posilniť aj po futbalovej stránke. Toto sú hráči, ktorí by PSG mohli dostať na ešte vyššiu úroveň ako teraz. Posíl, ktoré by mohli prísť do Parku Princov, je v tejto chvíli hneď niekoľko.

Ako prvého spomenieme Edena Hazarda. Eden Hazard sa svojho času stal najlepším hráčom Ligue 1 v drese LOSC Lille, pričom najlepším futbalistom ligy bol určitú dobu aj v Anglicku v londýnskej Chelsea. V Reale Madrid sa mu nedarí, nevie nájsť stratenú formu, nie je v dobrej kondícii a často je zranený. Reporty skautov z rôznych krajín napovedajú, že PSG by po ňom mohlo v lete siahnuť. Klub by získal zaujímavého hráča, Hazard by mohol zažiť reštart. Paríž hráčov láka nielen po športovej, ale aj po geografickej stránke, je to skvelé mesto. Potom je tu stredopoliar Kanté. Samotný N’Golo Kanté v rozhovore prehlásil, že ho PSG chcelo v minulosti získať, ale on nemal záujem opustiť Chelsea. Ktovie, či by to teraz v prípade zaujímavej ponuky bolo reálne. Na základe názorov futbalových novinárov z Anglicka aj Francúzska zrejme áno. Predsa len, Kanté je francúzsky reprezentant a Parížania sú najlepším klubom jeho rodnej krajiny. Navyše, Chelsea by zarobila na jeho odchode viac ako slušné financie.

Netreba zabúdať ani na Paula Pogbu. V jeho prípade je to nekonečná prestupová sága. Paul Pogba je spájaný s odchodom z Manchestru United pomaly dva roky, ale stále pokračuje v kariére na Old Trafford. Paríž Saint-Germain dlhodobo patrí medzi záujemcov o služby tohto francúzskeho reprezentanta, čo už bolo aj potvrdené, pričom jeho agent Mino Raiola má s predstaviteľmi PSG viac ako dobré vzťahy. Dozaista by to bola zaujímavá kombinácia. A máme tu aj Dele Alliho. Nie je tajomstvom, že Dele Alli a Mauricio Pochettino majú medzi sebou výborný vzťah, odkedy spoločne pôsobili v anglickom Tottenhame Hotspur. Dele pod taktovkou Josého Mourinha nie je  šťastný, pričom Pochettino ako kouč PSG by rád obnovil spoluprácu s týmto reprezentantom Anglicka. Múdrejší podľa všetkého budeme v letnom transferovom okne.

To máme športovú stránku veci. Ako byť pre PSG ešte zaujímavejší po ostatných stránkach? Ako píšeme vyššie, futbal je súčasťou zábavného priemyslu. Ľudia si slobodne volia ako trávia voľný čas, veľa z nich sa športu venuje aktívne, veľa z nich je pasívnych fanúšikov, nájdu sa aj takí, ktorí majú radi videohry a takí, ktorí preferujú rôzne typy kasín. Sú tu aj služby, ktoré majú ponuky pre futbal a ponúkajú veľa možností ako si skrátiť voľný čas. To je priestor aj pre futbalové kluby musia byť teda prezieravé a zvažovať ako zaujať. V 21.storočí to rozhodne nie je jednoduchá úloha. Keď fanúšikovia robia predpovede na zápasy, viac sa s tímom takpovediac zžijú. Napríklad, Paríž je medzi priaznivcami veľmi populárny a na jeho zápasy sú kurzy na úrovni 1,50-1,70.

Preto môžeme často sledovať, že aj futbalové hviezdy v rôznych marketingových produktoch či sú to reklamné spoty, krátke videá alebo obsah na sociálne siete, hrajú online hry, videohry či práve spomínané kasína, prípadne prezentujú firmy, ktorý daný futbalový klub podporujú. Napríklad Kylian Mbappé je veľmi zaujímavý po futbalovej aj športovej stránke. Tak to funguje a všetko je so všetkým prepojené. PSG má nakročené k tomu, aby v krátkom časovom horizonte bolo považované za najlepší futbalový klub na svete.