V prípade, že vás trápia alergie, kvalitný a vhodne zvolený antialergický vankúš a paplón by mali mať vo vašej spálni pevné miesto. Poradíme vám, aké modely máte v oboch kategóriách k dispozícii aj čo je pre ne špecifické.

Záruka sladkých snov aj pre alergikov

Pokiaľ sa radíte k alergikom, bežne predávané vankúše vám pokojný spánok nedoprajú. Nemusíte sa však obávať, že by ich alternatívy prispôsobené vašim potrebám boli výrazne drahšie. Práve naopak, kvalitné antialergické vankúše vyrábané z antialergických vlákien sú dostupné za výhodné ceny v rozmedzí od 10 do 30 eur a naďalej pritom plnia svoju funkciu. Štandard v tejto kategórii predstavuje vankúš Allergena vyznačujúci sa navyše tiež svojou nadýchanosťou a lahkosťou. Dodatočnú funkciu ochrany pred komármi počas spánku vám zas poskytne vankúš Aloevera vybavený úpravou Antimosquito. Doslova klasikou spomedzi antialergických vankúšov je vankúš Klasik, ktorý si vás hneď získa svojou možnosťou odzipsovania. Menšími rozmermi sa napokon vyznačuje mäkkučký detský vankúš vhodný aj pre tých najmladších alergikov.

Nezabudnite na paplón či antialergický set

Ideálnym doplnkom vášho antialergického vankúša sa stane príslušný antialergický paplón, ktorý sa vám oplatí obdržať od toho istého výrobcu. Vaše očakávania nesklamú Materasso paplóny slovenskej výroby a vysokej kvality. Obľúbenými voľbami sú tak celoročne využiteľné paplóny Allergena a Klasik, ako aj paplón Aloevera Klasik s impregnáciou Antimosquito odpudzujúcou komárov. Špeciálne najmladším členom rodiny je venovaný detský paplónik a natrafíte tiež na paplóny využiteľné v závislosti od aktuálneho ročného obdobia. Zimné paplóny zastupuje model Klasik duo, kým letné verzie antialergických paplónov reprezentujú varianty Termo a Climatic.

Prispôsobiť vašim predstavám a potrebám si môžete paplón Klasik Twins v závislosti od toho, či ho chcete využívať ako letný alebo zimný paplón. Na záver máme pre vás praktický a cenovo výhodný tip. Ak chcete ušetriť, máte možnosť zakúpiť si kombináciu pozostávajúcu tak z antialergického vankúša, ako aj antialergického paplóna. Pre vaše ratolesti je určený detský set Klasik, kým vám po celý rok poslúži užitočný set Klasik pre dospelých.