Aj napriek tomu, že lyžovačky budú tento rok pravdepodobne veľmi obmedzené, vyzerá to tak, že ľudia sa ich nebudú chcieť vzdať. Ak to situácia dovolí, lyžiarske strediská nebudú zívať prázdnotou a na svahy sa dostavia tisíce ľudí, ktorí sa navečer vrátia do svojich domovov. Ako zabezpečiť čo najbezpečnejšiu a najpohodlnejšiu jazdu spolu s lyžami, či snowboardami?

Lyže do interiéru nepatria

Nie je ničím výnimočným, že lyže a snowboardy, by sa v interiéri auta nemali vôbec prevážať, pretože je to veľmi nebezpečné a pre pasažierov aj nepohodlné. Ak sa na svah vydáte vo dvojici a stoj čo stoj si ich naložíte do auta, tak majte na zreteli, že musia byť umiestnené v špeciálnom obale, ktorý sa dá k vozidlu pripevniť. Pri možnej nehode tak nikoho neohrozia a nebudú mať s nimi problém ani policajti.

Najlepším riešením, je dať ich na strechu auta, kde sa dajú umiestniť niekoľkými spôsobmi. Tým lacnejším sú otvorené nosiče na lyže, ktoré sa pohybujú aj pod hranicou 100 eur. Nevýhodou je ale nulová ochrana pred počasím a  krádežou, nakoľko lyže sú na očiach všetkým okoloidúcim. Podobne, musia lyže v takomto nosiči odolávať aj snehu a posypovému materiálu, ktorých je na zimných cestách naozaj dosť. Za negatívum nosiča považujeme aj obmedzenosť nákladu, pretože do otvoreného nosiča sa okrem spomínaných lyží, poprípade snowboardu nedá umiestniť nič iné.

Truhla je investíciou na dlhé roky

Druhou možnosťou, ako sa pohodlne prepravovať nielen na zimnú, ale aj letnú dovolenku sú strešné boxy, známe aj ako truhla. Ide o väčšiu investíciu, ktorá sa vám ale po čase vráti, nakoľko má takýto box omnoho dlhšiu životnosť. Samozrejme, všetko závisí od kvality výrobku a množstva peňazí, ktoré do neho chcete investovať. Pri lepšej strednej triede vás vyjde box 300 až 400 eur, no dajú sa zohnať aj lacnejšie verzie.  Napríklad také boxy Thule patria nielen medzi najkvalitnejšie výrobky tohto druhu, ale aj najpredávanejšie.

Na druhej strane, ak box porovnáme s otvoreným nosičom, tak ho využijeme omnoho efektívnejšie. Uschovať sa do neho dajú nielen lyže, prilby, či lyžiarky, ale aj batožina, boby a iné príslušenstvo. Box je tak možné využívať po celý rok, pričom náklad je chránený pred všetkými možnými vplyvmi. V konečnom dôsledku si treba uvedomiť, na čo nosič alebo box potrebujete a v akých rozmeroch ho môžete využívať. Na trhu sú k dispozícii rôzne verzie, ktoré sa dajú prispôsobiť rôznym vozidlám.