Počuli ste už niekedy o dymovodoch? Vo všeobecnosti ide o zariadenia, ktoré slúžia na odvod spalín mimo domu. Používajú sa v rámci krbových kachlí, krbov a grilov. Aké prinášajú výhody a na čo by ste si mali pri kúpe dávať najväčší pozor?

Dymovod je zariadenie, ktoré by malo byť čo najkratšie. Taktiež by ste sa mali zamerať na celkový priemer. To znamená, že ak si kupujete tento prvok v rámci komínu, mal by byť menší. Okrem iného, záleží aj na výbere materiálu. Od neho totiž závisí životnosť dymovodu, čo je v tomto prípade mimoriadne dôležité.

Jednoduchá inštalácia

Čo sa týka výhod, dymovody sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou. Aj napriek tomu, že to všade prízvukujú, mali by ste byť obozretní a nepodceňovať túto skutočnosť. Čo to znamená? Predtým, ako začnete napájať dymovod, prečítajte si celý návod. Odporúčame vám však zavolať aj odborníka, pri ktorom budete mať istotu, že je všetko v najväčšom poriadku.

Ako na to? Pri napájaní dymovodu by ste mali dodržiavať všetky protipožiarne opatrenia. To znamená, že sa riadite pokynmi, ktoré sú dané na obale. Okrem iného, ak napájate dymovod do dyme, nasádzajte širšiu časť tohto zariadenia priamo na prírubu kachlí až k sopúchu. V prípade, že chcete nasadiť dymovod po vode, zvoľte si užšiu časť, ktorú nasadíte na prírubu kachlí.

Ktorý materiál sa oplatí zakúpiť?

Taktiež nezabúdajte na to, že pri dymovodoch by ste mali dbať aj na výrobcu. Ak si teda kupujete kachle a krb, poprípade gril, malo by to byť všetko od jednej firmy. Je to z dôvodu toho, že inak by vám to nemuselo dokopy sadnúť, poprípade iným spôsobom ladiť. Čo sa týka materiálu, najkvalitnejší je nerez alebo si môžete zvoliť oceľ, ktorá je mechanicky odolná, vyniká tepelnými vlastnosťami, tak ako nerez, a tiež sa vyznačuje dlhou životnosťou.