Jazdiť na bicykli stále po tých istých trasách je nudné. Stereotypom sa dopracujete k tomu, že sa vám nebude chcieť s bicyklom nikam vyraziť a radšej zostanete doma. Možnosťou je spoznávanie nových cyklistických trás, ktoré sa nachádzajú v zahraničí. Ak máte automobil, nič vám nebráni do zahraničia svoje bicykle odviesť pomocou nosiča bicyklov. Aké máte možnosti v oblasti výberu nosičov?

Nosič  bicyklov na ťažné

Náš prehľad nosičov bicyklov musíme začať pri modely, ktorý sa montuje na ťažné zariadenie. V oblasti nosičov je práve tento nosič top produktom, ktorý je síce o niečo drahší ako ostatné typy, ale zároveň prináša hneď niekoľko výhod pre svojho majiteľa. V súčasnosti sú veľmi obľúbené elektrické bicykle, ktoré však vážia značne viac ako klasické. Na nosiče bicyklov na ťažné sa nemusíte obávať vyložiť niekoľko bicyklov súčasne alebo elektrobicykel. Ide naozaj o univerzálne riešenie prevozu bicyklov, vďaka ktorému vám na streche zostane miesto na strešné boxy. Hravo si poradíte s inštaláciou nosiča, prekážať vám nebude pri jazde a ani pri prístupe do kufra vozidla. Niektoré modely nosičov na ťažné sa dajú sklopiť a tým pádom ich môžete mať na guli umiestnené po celý rok. Samozrejme, že tento typ nosiča má aj svoje mínusy. Prvým mínusom je mierne zhoršený výhľad zadným oknom. Druhou nevýhodou je znečistenie bicyklov od výfukových splodín a treťou nutnosť dokúpenia tretej poznávacej značky.

Nosič bicyklov na strechu

Vo sfére popularity nosič bicyklov na strechu ničím nezaostáva od nosiča na ťažné. Ide o veľmi lacný nosič bicyklov, ktorý sa inštaluje na priečne nosiče. Ak sa zamyslíte, tak ihneď zistíte, aká je najväčšia nevýhoda tohto typu nosiča. Je to veľmi komplikované vykladanie bicyklov na strechu. Na streche sú síce bicykle v bezpečí a nešpinia sa, ale pri každom vjazde do garáže ich budete musieť z nosiča odinštalovať. Nepríjemne vás prekvapí tiež spotreba auta, ktorá môže stúpnuť až o tretinu. Na druhej strane ide o veľmi skladný model nosiča bicyklov. Tento nosič vám nebráni vo výhľade na vozovku a dostanete sa do kufra vozidla, do ktorého môžete uložiť detský turistický nosič pre najmenšieho výletníka. Nosič na strechu je možné po odmontovaní použiť na akomkoľvek vozidle.

Nosič bicyklov na piate dvere

Poslednou možnosťou pri prevoze bicyklov sú nosiče bicyklov na piate dvere. Ako už sám názov napovedá, montujú sa na dvere kufra. Preto je ich možné inštalovať len na vozidlá s rovnou zadnou časťou. Pred kúpou tohto nosiča si u predajcu overte kompatibilitu nosiča s vašim vozidlom. Nosič bicyklov na piate dvere je lacnou a veľmi skladnou možnosťou prevážania bicyklov. Musíte však rátať s tým, že sa len s problémami dostanete do kufra. Mierne obmedzený budete mať aj výhľad zadným oknom. Pozor si dávajte tiež na to, že nosič na piate dvere môže poškodiť lak vozidla.