Otázka na ľudí vlastniacich elektromobiloch, ale aj na tých, ktorí o kúpe vlastného elektromobilu či hybridu ešte len uvažujú. Elektromobily sú skutočnou zaujímavosťou, ich pohon totiž nezabezpečuje ani benzín ani diesel, ale nabíjajú sa elektrinou na elektrostaniciach. Tieto nabíjacie stanice nájdeme zvyčajne na viacerých miestach, oplatí sa vám mať aj vlastnú?

Elektromobilita sa u nás naplno rozbieha a každý chce svojou troškou pomôcť v boji proti klimatickej kríze. Kúpa elektromobilu vás môže vyjsť o niečo drahšie ako obyčajné auto, avšak pre budúcnosť sa vám to vyplatí oveľa viac. Okrem iného, ceny pohonných látok sú čoraz vyššie, rovnako ako aj emisie niektorých áut. Elektromobil vám poslúži na vaše cesty vzdialené niekoľko stoviek kilometrov. Potom ho jednoducho nabijete a môžete pokračovať vo svojich cestách.

Rôzne nabíjacie stanice

Svoje auto môžete nabíjať na verejných nabíjacích staniciach alebo môžete vyskúšať aj vlastnú nabíjačku. Domáca nabíjačka na auto je totiž jednorazovou kúpou, zatiaľ čo pravidelné nabíjanie na verejnej nabíjacej stanici by vás mohlo vyjsť v budúcnosti o niečo drahšie. Spoločnosť Eco3energy ponúka rezidenčné nabíjacie stanice, ktoré môžete použiť u seba doma kedykoľvek. Vaše auto sa môže nabíjať napríklad počas vášho spánku a cez deň môžete bez obáv jazdiť.

Ekologická budúcnosť?

Budúcnosť dopravy je vo vašich rukách a je len na vás, aký spôsob dopravy si pre seba zvolíte. Technológie napredujú a vďaka tomu môžeme ekologickejšie pristupovať k nášmu životnému prostrediu a k záchrane planéty. Len budúcnosť nám ukáže, čo môže priniesť zbavenie sa spaľovacích motorov, nadmerných emisií a nová éra šetrných a tichých elektromobilov. Nechajme sa prekvapiť, ako to bude. Dovtedy však napredujme a skúšajme, čo dokáže nenápadný elektromobil.