Rok 2018 sa skôr rýchlo, ako pomaly, blíži k svojmu koncu a za ten čas stihol priniesť výrazné zmeny v oblasti gastro lístkov. Tou najvýraznejšou je zvýšenie minimálnej a maximálnej nominálnej hodnoty, ktoré privítalo mnoho zamestnancov i živnostníkov: najnižšia stúpla z 3,38 € na 3,60 € a horná vzrástla z 4,50 € na 4,80 €. S príchodom roku 2019 nás však čakajú ďalšie zmeny – nové stravné lístky. Aké novinky si pripravila spoločnosť Up Slovensko pre svojich klientov?

Oranžovú vymení zlatá

Už každoročnou zmenou vizuálu si prešla nová edícia stravných lístkov Up Slovensko. Rok 2018 mohli používatelia „gastráče“ tejto spoločnosti identifikovať vďaka sýtej oranžovej farbe, rok predtým to bola zase zelená. Pre najnovšiu edíciu bude typická zlato-hnedá farba, ktorá dodáva lístkom vážený vzhľad. Používatelia môžu počítať nielen so zmenou odtieňu, ale aj celkového vizuálu – jedlo na pozadí vystriedala usmiata obedujúca žena. Mnohí používatelia využívajú pravý horný roh slúžiaci ako objednávková časť, ktorý sa dá ľahšie odtrhnúť – klienti sa však nemusia obávať, stravný lístok je platný aj bez tejto časti. I v roku 2019 budú gastráče akceptované širokou sieťou reštaurácií, bistier, jedální či bufetov: na Slovensku je to spolu viac ako 18 000 prevádzok.

Stravné lístky pre rok 2019 platné od septembra 2018

Zaujímavosťou je, že hoci je najnovšia edícia stravných lístkov Up určená pre rok 2019, používatelia môžu nimi platiť už od septembra 2018. A čo ich platnosť? Už klasicky ich budú akceptačné miesta prijímať až konca roka, teda do 31. decembra 2019. Mnohých istotne poteší správa, že jedálne lístky nestratia svoju hodnotu ani po tomto dátume – je možné ich poslať do konca januára 2020 spoločnosti Up Slovensko, ktorá za ne vystaví dobropis v danej hodnote. Rovnako, ako to je aj so stravnými lístkami pre rok 2018 – ak niekto objaví zabudnutý „gastráč“ z tejto edície v novom roku, môže požiadať spoločnosť o dobropis do 31. januára 2019. Jedinou podmienkou je, aby tieto kupóny nemali poškodený čiarový ani číselný kód.

V ponuke aj elektronická náhrada

Zaujímavou, a pre mnohých i atraktívnejšou náhradou papierových stravných lístkov je elektronická jedálna karta. Funguje na podobnom princípe ako tá kreditná, používateľ ňou však môže platiť iba za jedlo – či už v reštaurácii, alebo v obchode. Obľúbená je hlavne vďaka jej praktickosti, možnosti pozrieť si históriu svojich platieb a vysokej odolnosti. V prípade, že ju klient stratí, môže ju rýchlo a hlavne ľahko zablokovať. Minimálna suma transakcie je 0,01 EUR a maximálna je limitovaná iba zostatkom na účte. Platiť ňou je možné kontaktne i bezkontaktne, po uhradení sumy vyššej viac ako 50 € je však potrebné zadať PIN kód.

Chcete sa dozvedieť o stravných lístkoch či jedálnej karte viac? Navštívte internetovú stránku www.up-slovensko.sk.