Už na začiatok treba povedať, že mnohé garáže či priestory na skladovanie náradia nie sú súčasťou hlavného obytného priestoru, no aj napriek tomu môžu mravce v tomto priestore spôsobiť škodu na majetku, a teda mnohé ďalšie problémy. Pokiaľ je zamorenie mravcami obrovské, ideálne je kontaktovať odborníka, ktorý má v tomto smere bohaté praktické i teoretické skúsenosti. Avšak ak zamorenie nie je veľké, problém môžete vyriešiť aj svojpomocne. Pýtate sa, ako na to?

Pozor na poškodenie majetku

Áno, mravce v garáži môžu spôsobiť škody na majetku, keďže sú schopné ukrývať sa skutočne kdekoľvek – v nábytku, na pracovnej doske či tých najmenších štrbinách. Niektoré garáže sa používajú na skladovanie predmetov ako sú športové potreby, dekorácie, oblečenie, hračky či chemikálie. Ak by sa teda mravce dostali do skladovacích boxov alebo nádob s chemikáliami, mohli by ich kontaminovať alebo spôsobiť značné škody. Nehovoriac o tom, ak sa dostanú do potravín!

Pozor na riziko väčšieho zamorenia

Pokiaľ máte vo svojej garáži problém s aktívnymi mravcami, vždy existuje riziko, že sa mravce rozšíria do iných oblastí vášho domova, najmä ak je vaša garáž prepojená s interiérom. Mravce zvyčajne chodia do priestorov, kde je jedlo, takže v určitom okamihu sa môžu presunúť do vašej kuchyne. Mravec faraón je milovníkom tepla, keďže pochádza z Indie, a teda v chladnom zimnom počasí by neprežil. Nástraha na mravce – domček láka mravce, ktoré zanesú gél z pasce do mraveniska, a tak zlikvidujú celú kolóniu, vrátane kráľovnej. Je zabezpečená voči otráveniu detí či domácich zvierat, čiže je možné ju používať aj v domácom prostredí. Medzi ďalšie účinné pasce patria rôzne postreky na lezúci hmyz, krieda na mravce či špeciálne spreje, ktoré ich zlikvidujú behom chvíle.