Hovorí sa, že život poskytuje niekedy priam neobmedzené možnosti. Nad týmto výrokom by sme mohli spoločne polemizovať dlhé hodiny, ale jedno je isté, keď človek vyjde zo svojej komfortnej zóny, zobrazia sa mu výzvy, o akých by sa mu ani nesnívalo. Dnes si povieme niečo o cestovaní za športom, konkrétne o európskych destináciách, ktoré ťa zaujmú nielen svojimi historickými pamiatkami, ale aj vynikajúcim športom či nádhernými štadiónmi. 

Keď hovoríme o európskom cestovaní za športom, určite nemôžeme opomenúť metropolu španielskej autonómnej oblasti Katalánsko – Barcelonu. Barcelona je naozaj úžasné mesto, v ktorom si prakticky každý príde na svoje. Je tam bohatý kultúrny život, neďaleko sú hory, nechýba pláž ani more. Možností skutočne neúrekom, okrem toho vynikajúci futbal v podaní miestneho FC. Futbal na mýtickom štadióne Camp Nou, ktorý je najväčší v Európe, ale nie jediný šport, ktorý sa v meste oplatí pozrieť. Opomenúť nemožno ani basketbal, volejbal, futsal či hokej na kolieskových korčuliach. Barcelona je jednoznačnou cestovateľskou voľbou.

Potom tu máme Londýn. Hlavné mesto Spojeného kráľovstva ponúka z cestovateľského hľadiska takmer všetko. Jasné, pláže a more tu nenájdete, ale toto mesto poznalo históriu. Čo sa týka športu, v Anglicku hrá jednoznačný prím futbal, veď v Londýne sa oplatí vidieť zápasy Chelsea, Arsenalu, Tottenhamu, West Hamu, Fulhamu či Queens Park Rangers. Vyberie si naozaj každý, Premier League je zážitkom na celý život. Okrem toho, jednou z pých tejto metropoly je mýtický štadión Wembley pre viac ako 90 000 priaznivcov.

Alebo je tu chuť na francúzsku romantiku? V Paríži sa toho dá tiež nesmierne vidieť po kultúrnej stránke a po tej športovej treba spomenúť hlavne Paríž Saint-Germain a historický štadión Park Princov. Vo väčšine prípadov je vypredaný a atmosféra je parádna. Ak tu máme priaznivcov nemeckého futbalu a tamojšej kultúry, odporúčame Bavorsko s Bayernom Mníchov a perfektnou Allianz Arenou či múzeom automobilovej spoločnosti BMW. A k tomu samozrejme skvelá tradičná bavorská kuchyňa. To je zážitok sám o sebe.

Či už si zvolíte Barcelonu, Londýn, Paríž, Mníchov alebo iné európske mesto, dôležité je ísť. Veď pozrieť si naživo napríklad Ligu majstrov a priamo zo svetového štadióna urobiť napríklad stávky naživo, má úplne inú atmosféru ako predpovedať na svoj obľúbený klub z pohodlia domova. Okrem toho, predpovede live je v súťažiach ako Liga majstrov nesmierne vhodnou možnosťou, pretože v Champions League sa menia výsledky do posledných sekúnd a nikdy sa presne dopredu nedá povedať, kto bude víťazom stretnutia.

Ľudia, ak môžete cestujte. Je toľko miest, koľko sa oplatí navštíviť a povedať o nich svojmu okoliu. Keď k tomu pridáte parádne kultúrne pamiatky a športový zážitok, získate niečo, čo s vami ostane do konca života, bez ohľadu na to, čo budete mať alebo s kým budete. Áno, myslíte správne, sú to spomienky. Spomienky vám nevezme nikto. Nebudeme vás teraz presviedčať, aby ste okamžite kupovali zájazdy, ale faktom je, že skutočný svet často krát začína až za hranicami krajiny, respektíve mesta, v ktorom žijete. Ak sa neodhodláte niekam ísť, nikdy nezistíte, kde sú skutočné hranice toho, čo môžete spoznať. A to by bola veľká škoda, no nie?