Jazykový pobyt a zahraničná prax znamenajú vyššiu šancu na úspešnú kariéru. Nie len pre mladých, ale pre všetky vekové kategórie.
Jazykový pobyt v zahraničí je ideálnym odrazovým mostíkom na ceste za úspešným životom. Prečo? Pretože jeho prostredníctvom si každý úplne prirodzene osvojí všetky dôležité predpoklady, ktoré sú potrebné na pracovnom trhu, nie len po skončení štúdia na strednej škole, vysokej škole alebo univerzite, ale aj v už rozbehnutom v pracovnom živote. Znalosť cudzieho jazyka je dnes požiadavkou číslo jeden. Každý sa v zahraničí v jazyku prirodzene zdokonalí natoľko, že sa stane doslova ako druhým materinským. Aj keď pred štartom jazykového pobytu sa môže zdať, že v cudzom jazyku nie ste celkom dobrý, v žiadnom prípade netreba podľahnúť strachu. Zo skúseností mnohých nie len mladých ľudí, ktorí napriek obavám vycestovali, je známe, že jazykové schopnosti sa v cudzine doslova zdokonaľujú „samé od seba“. Väčšina zahraničných univerzít dokonca ponúka študentom jazykové kurzy úplne zadarmo.

Vynikajúcou správou je, že jazykom sa všetko iba začína. Ďalšou výhodou sú skúsenosti, ktoré sa posunú o level vyššie. Ak si každý nájde popri štúdiu brigádu alebo prácu, získa nielen finančné prostriedky, ale aj zručnosti, ktoré budúci zamestnávateľ patrične ocení. Zahraničné školy vedú svojich študentov predovšetkým k praktickému využitiu poznatkov, na mnohých univerzitách je súčasťou výučby aj niekoľkomesačná stáž vo vybraných firmách a organizáciách. Čo to znamená? Človek sa dostane priamo „do terénu“, bude pracovať vo svojom odbore a získa nielen cenné skúsenosti, ale vybuduje si aj užitočné kontakty. Po skončení štúdia bude absolvovaná stáž obrovským plus pri hľadaní zamestnania a vďaka nej veľmi rýchlo nájde uplatnenie na trhu práce, tak doma, ako aj v medzinárodnom meradle.

Jazykový pobyt v zahraničí je dnes cestou, po ktorej sa vyberá kvantum ľudí, najmä z krajín, ktoré nemajú angličtinu ako primárny materinský jazyk. V mnohých prípadoch sa do života v zahraničnej krajine ponoria natoľko, že sa v nej rozhodnú ostať. Vďaka vzdelaniu a získanej praxi sa veľmi rýchlo uchytia na pracovnom trhu a k spokojnosti im pridáva aj vysoká životná úroveň a vyspelosť tamojšieho systému. Konečné rozhodnutie po absolvovaní študijného pobytu je na konkrétnom jednotlivcovi – vrátiť sa domov, alebo pokračovať v štúdiu v danej krajine?

Rôzne agentúry, akou je napríklad aj tá úspešná StudyPlanet, vďaka spokojnosti svojich klientov, ponúka široký výber jazykových pobytov vo všetkých kútoch sveta. So StudyPlanet vycestovali mnohí,  napríklad aj YouTuber Edyn. Ponuka krajín je rôzna – Európa, Amerika, Škandinávia. Pre Slovákov je asi najexotickejšia Austrália, ktorá sa nachádza na úplne opačnom konci sveta. Stále platí, že so skúsenosťami zo života v zahraničí sa naskytujú omnoho lepšie a príťažlivejšie pracovné ponuky, vďaka ktorým sa vlastnou zásluhou každý zaradí medzi úspešných ľudí.